1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Komfortowa droga nad morzem. Koniec betonowych schodów na DW102 Międzywodzie - Dziwnów

Komfortowa droga nad morzem. Koniec betonowych schodów na DW102 Międzywodzie - Dziwnów

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2018-11-22
Komfortowa droga nad morzem. Koniec betonowych schodów na DW102 Międzywodzie - Dziwnów
Koniec z nierównymi płytami. Kolejny odcinek nadmorskiej DW102 przebudowany. Zdjęcia: Zachodniopomorski UM
Zakończyła się przebudowa prawie czterokilometrowego odcinka Międzywodzie-Dziwnów drogi wojewódzkiej nr 102. Była to jedna z dwóch ostatnich dróg wojewódzkich w regionie (obok „berlinki”), które zostały wykonane z płyt betonowych w latach trzydziestych.

Prace objęły usunięcie betonowych płyt w Międzywodziu. W ich miejscu powstała nowa, komfortowa droga. W miejscowościach powstały elementy spowalniające ruch, azyle dla pieszych, nowe zatoki autobusowe i ciągi pieszo-rowerowe. W trakcie przebudowy droga została doprowadzona do odpowiednich standardów, między innymi wykonano brakujące rowy odwadniające i zlikwidowano zawyżone pobocza. Przebudowy sięgnęła do skrzyżowania przed mostem zwodzonym w Dziwnowie. W miejscu tym powstało rondo.

 

Technologia, którą zastosowano na odcinku szlakowym, to technologia, która w Polsce z uwagi na małą liczbę dróg betonowych jest stosowana bardzo rzadko. Polega ona na położeniu elastycznej membrany, która oddziela warstwy podłoża od warstw wierzchnich.

 

Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia. Koszt robót wyniósł ponad 13 mln zł.

 

Przebudowa odcinka Międzywodzie-Dziwnów to kolejny zakończony etap prac na drodze wojewódzkiej nr 102. W październiku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył przebudowę odcinka Łukęcin – Lędzin.

 

- To dobre informacje dla mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów. Droga wojewódzka 102 jest jednym z głównych szlaków nad Bałtyk i obciążenie tej drogi w wakacje znacznie wzrasta. Cieszę się, że zakończyliśmy kolejny etap. Oznacza to większe bezpieczeństwo i komfort podróży – podkreślił Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 102 Jak dojadę - Dziwnów