Komplet zezwoleń dla S17 Warszawa – Lublin. Może ruszać budowa obwodnicy Kołbieli
Na drogę ekspresową S17 Warszawa - Lublin kierowcy czekają od lat. Na dużej części trasy prowadzone są już prace. Wreszcie może ruszać i budowa obwodnicy Kołbieli! Zdjęcia: GDDKIA

Cała droga ekspresowa S17 z Warszawy do Kurowa koło Lublina wreszcie ma komplet pozwoleń na budowę. Ostatnia wydana przez wojewodę mazowieckiego Zgoda na Realizację Inwestycji Drogowej dotyczyła obwodnicy Kołbieli. Oznacza to, że prace budowlane będą toczyć się na całym odcinku od Zakrętu (obwodnica Warszawy) do węzła Kurów Zachód.

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę obwodnicy Kołbieli w ciągu drogi ekspresowej S17. Decyzja wojewody umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowę obwodnicy Kołbieli o długości ok. 8,7 km. Rozpocznie się również procedura odszkodowawcza. Wykonawca inwestycji, po przekazaniu placu budowy, będzie mógł rozpocząć prace.

Budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa - Lublin.

Budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa - Lublin.Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Kołbieli, która jest kluczowym fragmentem powstającej drogi ekspresowej S17. Uwolni ona miasto od tranzytu a kierowcom zapewni szybki przejazd w kierunku Warszawy czy Lublina bez stania w korkach.

To ostatnia decyzja dla budowy całej trasy ekspresowej S17 od węzła Zakręt na obwodnicy wschodniej Warszawy do Kurowa, gdzie rozpoczyna się już ekspresówka.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: