1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kończą się tegoroczne przebudowy dróg wojewódzkich w zachodniopomorskim

Kończą się tegoroczne przebudowy dróg wojewódzkich w zachodniopomorskim

  1. conadrogach.pl
  2. ZZDW
  3. 2016-09-08
Kończą się tegoroczne przebudowy dróg wojewódzkich w zachodniopomorskim
Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował w 2016 roku 20 przebudów w ramach tzw. zadań jednorocznych. Przebudowy te obejmują łącznie 25 km dróg wojewódzkich. Zdjęcia: ZZDW
Ulica Szczecińska w Starym Czarnowie stanowiąca odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 oraz przejście drogi nr 126 przez Mieszkowice zyskały nowe nawierzchnie. To jedne z wielu inwestycji zrealizowanych w tym roku na terenie woj. zachodniopomorskiego.

Droga wojewódzka nr 120 to trasa prowadząca od przejścia granicznego Gryfino-Mescherin do drogi krajowej nr 10. Stare Czarnowo jest miejscowością gminną w powiecie gryfińskim, w której w ubiegłym roku rozpoczęto rozłożoną na dwa lata przebudowę przejścia drogi wojewódzkiej nr 120 przez tę miejscowość. W pierwszym etapie wykonano przebudowę ul. Gryfińskiej.

W tym roku w ramach tzw. zadań jednorocznych czyli finansowanych z budżetu województwa, przebudowano kolejny niespełna 400-metrowy odcinek. Powstały tu nowe chodniki z kostki betonowej, zjazdy na posesje, wykonano też oznakowanie poziome i wymieniono oznakowanie pionowe.

Wszystkie roboty drogowe, które kosztowały ponad 376 tys. zł wykonała firma Maldrobud z Myśliborza.

Z kolei przebudowa przejścia drogi nr 126 przez Mieszkowice również była prowadzona w dwóch etapach. W minionym roku na półkilometrowym odcinku położono nowe warstwy bitumiczne, naprawiono chodniki i miejsca parkingowe. Tego lata przebudowano kolejny 735-metrowy odcinek. Prace kosztowały nieco ponad pół miliona złotych.

Wcześniej zakończyły się między innymi przebudowy:

  • Dwóch odcinków drogi nr 103: Ciećmierz - Paprotno - Cerkwica i przejście przez miejscowość Kaleń.
  • Rejon Dróg w Gryficach zakończył też przebudowę drogi wojewódzkiej nr 110 na odcinku Witomierz-Grądy.
  • Na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Stargardzie zaplanowano w tym roku trzy przebudowy DW nr 106. Zakończyły się już dwie z tych inwestycji. Wojewódzka 106-ka przebudowana została na odcinku miejskim w Maszewie w pow. goleniowskim. W miejscowości tej położono nową nawierzchnię i wykonano nowe chodniki. Zakończono też przebudowę drogi nr 106 na odcinku między dwoma skrzyżowaniami - z drogą nr 142 i skrzyżowaniem w kierunku Starej Dąbrowy.
  • Na terenie działania RDW w Pyrzycach zakończyła się natomiast przebudowa drogi nr 175 na 7-kilometrowym odcinku Drawno-Choszczno.
  • RDW w Drawsku Pomorskim zakończył w tym roku rozłożoną na 4 lata inwestycję polegającą na przebudowie ulic Polnej i Szczecineckiej (DW nr 163) w Czaplinku. Tu na kolejnym, niespełna półkilometrowym odcinku, wykonano nową nawierzchnię, chodniki i przebudowano kanalizację deszczową.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował w tym roku 20 przebudów w ramach tzw. zadań jednorocznych. Przebudowy te obejmują łącznie 25 km dróg wojewódzkich.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 103 Utrudnienia na drodze 106 Jak dojadę - Mieszkowice Jak dojadę - Stare Czarnowo