Korki na autostradzie A4. Wymieniają nawierzchnię
Zaczęły się utrudnienia i korki w związku z remontem autostrady A4. Będzie jeszcze gorzej. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszył remont odcinka w ciągu koncesyjnej autostrady A4 Katowice – Kraków. Od rana trasa w okolicach Mysłowic jest zakorkowana. Wymiana nawierzchni potrwa do 23 maja 2018 r.

Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 9 kwietnia. Nawierzchnia wymieniania jest na jezdni w kierunku do Krakowa na odcinku 6 km między Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, a węzłem Jeleń, tj. od km 352 do km 358.

- Zmiany w ruchu dotyczą obu jezdni autostrady A4. W obu kierunkach czynny jest tylko jeden pas. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości. Docelowo zachowane mają być dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości - informuje koncesjonariusz A4-ki Stalexport Autostrada Małopolska.

To nie jedyne utrudnienia na autostradzie A4 Katowice – Kraków. Od kilku tygodni remontowany jest bowiem węzeł Balin.

Utrudnienia na A4 w Chrzanowie. Remont węzła Balin

W kwietniu ciężko będzie też na opolskim odcinku A4-ki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przymierza się bowiem do kolejnego etapu remontu autostrady. Jak w poprzednich latach możemy spodziewać się dużych utrudnień, zamknięcia jezdni i korków.

Remont autostrady A4 pod Opolem – prace już w kwietniu

 

Remont autostrady A4. Kierowcy stoją w olbrzymich korkach

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

dddd
2018-04-10 10:38
nie mogą przy okazji trzeci pas dołożyć? Wczesniej prace ziemne, a późnije nawierzchnie tu i tu ? kto tym zarządza? Przecież to nie są duże koszta, ziemia wykupiona jest. Można chociaż odcinkami zrobić, a gdzie wiadukty wąskie dać dwa pasy a z czasem wiadukty powymieniać.
M66
2018-04-09 16:21
...a "czeciego" pasa brak...i pewnie długo tak zostanie ....towarzysze.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: