1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Koronawirus – którędy można wjechać z Niemiec do Polski. Sytuacja na granicy z Niemcami.

Koronawirus – którędy można wjechać z Niemiec do Polski. Sytuacja na granicy z Niemcami.

  1. Michał Zawadzki
  2. Google Maps
  3. 2020-03-17
Koronawirus – którędy można wjechać z Niemiec do Polski. Sytuacja na granicy z Niemcami.
Zablokowana autostrada A12 prowadząca do przejścia granicznego w Świecku. Zdjęcie: Google Maps.
W niedzielę 15 marca rząd zablokował polskie granice. Do kraju wpuszczani są tylko obywatele polski oraz cudzoziemcy, którzy w Polsce mieszkają czy pracują, a także samochody towarowe. Otwarte pozostały tylko główne przejścia graniczne. Sprawdzamy, jaka jest sytuacja na przejściach z Niemcami.

Na granicy z Niemcami czynne są przejścia graniczne na głównych szlakach tranzytowych:

- Droga krajowa nr 93 – przejście Świnoujście – Paprotno: brak większych utrudnień.

- Autostrada A6 Berlin – Szczecin – przejście w Kołbaskowie: duże utrudnienia na niemieckiej autostradzie A11, korek sięga węzła Penkun (zjazd na drogę 113).

Zdjęcie: Google Maps:

 

- Droga krajowa nr 26 – przejście graniczne w Krajniku Dolnym: spore utrudnienia na niemieckiej drodze nr 166, korek sięga miejscowości Schwedt Oder.

Zdjęcie: Google Maps:

 

- Autostrada A2 – przejście graniczne w Świecku: gigantyczne utrudnienia na niemieckiej autostradzie A12, trasa jest zablokowana już od miejscowości Fürstenwalde, ponad 30 km od granicy z Polską.

Zdjęcie: Google Maps:

 

- Autostrada A18 – przejście graniczne w Olszynie: duże utrudnienia na granicy, zablokowana jest niemiecka autostrada A15 przed węzłem Forst, ok. 30 km od granicy.

Zdjęcie: Google Maps:

 

- Autostrada A4 – przejście graniczne w Jędrzychowicach: duże utrudnienia, zablokowana jest niemiecka autostrada A4 przy granicy z Polską, ale też przed wcześniejszymi węzłami - Nieder Seifersdorf i Weißenberg, a to ok. 60 km od granicy z Polską.

Zdjęcie: Google Maps:

Koronawirus - sytuacja na przejściach granicznych z Czechami

Przypominamy, ze w związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem od niedzieli (15 marca) ograniczono ruch na polskiej granicy. Granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Został też całkowicie zawieszony ruch graniczny na niektórych przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Cudzoziemcy będą wpuszczani do Polski tylko w wyjątkowych przypadkach. Wszyscy przekraczający polską granicę będą przechodzić kontrolę sanitarną. Obowiązywać będzie także 14-dniowa kwarantanna. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Koronawirus: granice Polski zamknięte dla cudzoziemców

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Utrudnienia na autostradzie A4