Kraków: 6 rond na DW774 ułatwi dojazd do lotniska w Balicach
Dzięki przebudowie 6-ciu skrzyżowań na ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 774 bezpieczniej i wygodniej dojedziemy do lotniska Kraków-Balice. Zdjęcia: Strabag

Szybciej, sprawniej i bezpieczniej można już dojechać do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie -Balicach. STRABAG zakończył przebudowę skrzyżowań w ciągu drogi wojewódzkiej nr 774.

5 lutego br. przebudowana trasa DW774 została uroczyście odebrana przez Zamawiającego - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Kontrakt obejmował przebudowę sześciu skrzyżowań wraz z budową oraz zabezpieczeniem infrastruktury technicznej. Umowa opiewała na ok. 14 mln zł netto i realizowana była od marca 2013 roku do grudnia 2015 roku. W 85 proc. inwestycja była finansowana ze środków unijnych.

Kontrakt był realizowany w formule „zaprojektuj i buduj” i przewidywał szereg rozwiązań bezpośrednio wpływających na poprawę bezpieczeństwa na trasie do lotniska. W ramach budowy jezdni zastosowano m.in. ulepszenie podłoży gruntowych, warstwy mrozoochronne. Podczas prac polegających na przebudowie jezdni wzmocniono konstrukcję nawierzchni oraz tam, gdzie wymagał tego jej stan przebudowano jej konstrukcję i wykonano poszerzenie jezdni. Przeprowadzono także odwodnienie drogi wraz z podczyszczaniem wody i odprowadzeniem jej do odbiorników. Powstały chodniki, zatoki autobusowe, wbudowano oświetlenie drogowe.

W sumie w miejscu skrzyżowań powstało 6 rond: w ciągu DW774 z drogą powiatową nr 2121K relacji Mydlniki-Balice-Brzoskwinia-Krzeszowice (ul. Krakowska), (ul. Na Lotnisko) z łącznicą autostrady A4 typu bezpośredniego węzła Balice II ( kier. Lotnisko Balice i Kraków Południe), (ul. Na Lotnisko) z łącznicą autostrady A4 typu pół-bezpośredniego węzła Balice II ( kier. Lotnisko Balice i Kraków Północ), z ul. Medweckiego, z drogą powiatową nr 2260K (ul. Olszanicka) oraz z DW780 w Kryspinowie.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: