1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kraków: W maju koniec przebudowy ul. Królowej Jadwigi

Kraków: W maju koniec przebudowy ul. Królowej Jadwigi

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-04-25
Kraków: W maju koniec przebudowy ul. Królowej Jadwigi
Przebudowa ul. Królowej Jadwigi w Krakowie. Mapa: ZDMK
To już finisz prac związanych z przebudową ul. Królowej Jadwigi w Krakowie. Zmodernizowanym odcinkiem kierowcy pojadą z końcem maja br.

Dobiega końca przebudowa ul. Królowej Jadwigi od Jesionowej do Robla. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone w sobotę, 15 października 2022 r. Całość inwestycji na tym odcinku wyniesie po stronie Zarządu Dróg Miasta Krakowa 20,5 mln zł. Dodatkowo za prace wodociągowo-kanalizacyjne Wodociągi Miasta Krakowa przeznaczą 1,2 mln zł.

W ramach inwestycji ul. Królowej Jadwigi zostanie zmodernizowana, przebudowy doczeka się infrastruktura podziemna, m.in. kanalizacja sanitarna i sieci wodociągowe. Wybudowana zostanie kanalizacja opadowa. Powstaną obustronne chodniki, oświetlenie oraz nowa nawierzchnia. Zyskają ją również wloty ul. Królowej Jadwigi: 28 Lipca 1943, Podłącze, Korbutowej, Koło Strzelnicy, Pod Sikornikiem, Czeremchowej.

Zakończenie robót jest planowane na koniec maja 2023 r. W związku z tym, najprawdopodobniej na początku czerwca powrócą na swoje miejsca przystanki i zostanie przywrócone kursowanie komunikacji zbiorowej. Zanim to jednak nastąpi, wykonawca musi ukończyć prace, oznakować ulicę, zgłosić ją do odbioru, a ZDMK musi odebrać pracę, aby można było dopuścić do ruchu przebudowywany odcinek.

- Zarówno wykonawca, jak i ZDMK robią wszystko, aby dotrzymać założonego terminu. Na ten moment nie ma żadnych przesłanek, aby ustalony termin miał zostać przesunięty – informuje krakowski magistrat.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Kraków