• Facebook - conadrogach
Kto zajmie się projektem S10 Piła – Wyrzysk?
Droga ekspresowa S10 - wkrótce ruszy projektowanie odcinka Piła - Wyrzysk. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszył przetarg na opracowania projektowe dla drogi ekspresowej S10 na odcinku Piła – Wyrzysk. Na oferty od zainteresowanych firm drogowcy czekają do 14 marca br.

Zamówienie obejmuje opracowanie takich dokumentów jak: Studium Korytarzowe (SK), Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ), Materiały do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (MdDŚU) wraz z uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (DŚU), Koncepcja Programowa (KP). Termin realizacji jest jednym z kryteriów oceny ofert i wynosi: min – 43 m-ce a max. 53 m-ce od daty podpisania umowy.

Projektowany odcinek drogi ekspresowej S10 rozpoczyna się w miejscu dowiązania się do projektowanego węzła „Piła Wschód” w ramach obwodnicy Piły w ciągu wspólnego przebiegu dróg S10 i S11. Koniec odcinka będzie połączony z dwujezdniowym przekrojem obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi S10.

Docelowo droga ekspresowa S10 będzie liczyła około 460 km. Trasa ma zapewnić ekspresowe połączenie Warszawy ze Szczecinem i utworzyć ważną oś transportu drogowego pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. S10 przebiega przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko – pomorskie i mazowieckie.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

rz
2018-04-05 09:37
Ale przeciez to normalne, poczytaj troszeczke. Od projektu do budowy mija około 9-10 lat.
kn
2018-02-11 20:11
43 m-ce a max. 53 m-ce, to jakiś żart,, czyli jak nie bedzie zadnego poslizgu a znajac realia to bedzie to droga bedzie po 2025 nice hehe

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: