Kujawsko-pomorskie: Autostrada A1 i wiadukty otwarte

30 kwietnia otwarty został ostatni odcinek autostrady A1 w Kujawsko-Pomorskiem, pomiędzy Włocławkiem i Kowalem. Budowie autostrady A1 towarzyszył szereg inwestycji na drogach wojewódzkich.

W ramach budowy autostrady A1 powstały między innymi wiadukty biegnące w ciągu dróg wojewódzkich przecinających autostradę: w marcu został oddany do użytku nowy wiadukt i odcinek drogi wojewódzkiej w Czerniewicach, wcześniej powstał nowy wiadukt w Kruszynie, przebudowano także kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 w Brzeziu – powstało tam między innymi rondo dostosowane do przejazdu pojazdów nienormatywnych, na przykład długich lawet.


- Budowa autostrady A1 to jedna z najistotniejszych inwestycji dla naszego regionu. Pamiętamy, że infrastruktura drogowa to krwiobieg  gospodarki regionu. Dlatego priorytetem samorządu województwa, który administruje siecią dróg wojewódzkich jest zapewnienie kierowcom sprawnego dojazdu do tras szybkiego ruchu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ostatnich latach zdecydowana większość dróg wojewódzkich była modernizowana z myślą sprawnym dojeździe do autostrady i dróg ekspresowych. W ten sposób przebudowaliśmy ćwierć tysiąca kilometrów dróg. Na te inwestycje samorząd województwa przeznaczył pół miliarda złotych.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: