1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kujawsko-pomorskie: DW237 w Gostycynie doczeka się nowej nawierzchni

Kujawsko-pomorskie: DW237 w Gostycynie doczeka się nowej nawierzchni

  1. conadrogach.pl
  2. ZDW Bydgoszcz
  3. 2015-05-18
Kujawsko-pomorskie: DW237 w Gostycynie doczeka się nowej nawierzchni
Do końca września przebudowany zostanie kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 237 w Gostycynie (powiat tucholski). Obecnie trwa procedura wyboru wykonawcy na to zadanie.

W zakres zadania wchodzi między innymi rozbiórka istniejącej nawierzchni asfaltowej, wykonanie nowej podbudowy przy poszerzeniach, wzmocnienie konstrukcji drogi geosiatką (dzięki niej droga może przenosić większe obciążenia) oraz wykonanie nowych nawierzchni na odcinku 954 metrów (od ronda w kierunku Tucholi) Zadanie obejmuje też przebudowę chodników i zjazdów.

Rozpisany został przetarg, który pozwoli wyłonić wykonawcę. Zakończenie procedury przetargowej planowane jest w czerwcu. Wówczas znany będzie też dokładny koszt zadania. Planowany termin zakończenia prac to przełom września i października.

Prace będą wykonywane w systemie połówkowym, co oznacza, że kierowcy w ich trakcie będą musieli liczyć się z ruchem wahadłowym. Na DW237 po wakacjach planowany jest także remont przepustu w miejscowości Motyl. Wówczas konieczne będzie wprowadzenie objazdów.

Droga wojewódzka nr 237 łączy Mąkowarsko (DK25) z Tucholą i dalej pozwala dotrzeć do Czerska (DK22).

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 237 Jak dojadę - Gostycyn