• Facebook - conadrogach
Kujawsko-pomorskie: Modernizacja mostu na DW251 w Żninie
Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 251 postępuje. Pod koniec listopada ruszą prace na moście w Żninie. Zdjęcia: ZDW Bydgoszcz

Z końcem listopada w ramach modernizacji około 15 km drogi wojewódzkiej nr 251 rozpoczną się prace na ul. Dworcowej w Żninie. Przebudowany zostanie odcinek ulicy wraz z mostem na Gąsawce. Kierowcy muszą liczyć się z objazdami. Roboty mostowe mają zakończyć zakończą się w czerwcu 2018 r.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 251 obejmuje nie tylko przebudowę trasy na odcinku od Żnina do granicy województwa. Prace zaplanowano również na odcinku ul. Dworcowej wraz z mostem. Firma Eurovia rozpocznie je od 27 listopada. W trakcie robót ważna przeprawa będzie wyłączona z ruchu. Zmiana organizacji ruchu wprowadzona zostanie w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 26 na 27 listopada).

Objazd dla pojazdów ciężarowych wytyczony zostanie przez Łabiszyn i Szubin z wykorzystaniem dróg wojewódzkich nr 253 i 246 oraz drogi krajowej nr 5 Natomiast samochody osobowe i autobusy będą mogły korzystać z trasy przez centrum Żnina. Na ul. Sądowej i Szkolnej planowane jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego. Objazd przez centrum Żnina jest stosunkowo krótki, ale należy spodziewać się zdecydowanie dłuższego czasu oczekiwania szczególnie podczas wjazdu na drogę krajową nr 5. kierowców samochodów osobowych jadących od strony Barcina w kierunku drogi krajowej nr 5 prosimy również o rozważenie korzystania z alternatywnych dróg lokalnych.

W pierwszej kolejności rozebrany zostanie istniejący stary obiekt a następnie zacznie się budowa od podstaw nowej konstrukcji. Wykonawca zapewnia, że jeśli powstanie taka możliwość dopuści wcześniej ruch pojazdów.

W ramach przebudowy 15 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 251 jezdnia otrzymuje szerokość 7 metrów. Powstanie 6 skrzyżowań skanalizowanych (z prawoskrętami i lewoskrętowami) z drogami powiatowymi, 22 skrzyżowania z drogami gminnymi, a także 20 nowych zatok autobusowych. Konstrukcja drogi jest wzmacniana do przenoszenia obciążeń rzędu 10 ton na oś. Przy wjeździe do Żnina powstanie miejsce do kontroli i ważenia pojazdów. Zaplanowano także budowę i przebudowę oświetlenia oraz odwodnienia drogi. Powstanie też trzywlotowe rondo w Juncewie (obecne skrzyżowanie z drogą na Sielec). Inwestycja realizowana jest w oparciu o środki Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt zadania to 46,9 mln złotych.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: