Kujawsko-pomorskie: Na początek nowe rondo na DW548
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 548 w gminie Wąbrzeźno w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. ZDW Bydgoszcz

Zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 548 w Dębowej Łące (powiat wąbrzeski). Skrzyżowanie z drogą lokalną na Jaworze przebudowano na rondo. Modernizacja będzie uzupełnieniem większego zadania, które zostanie zrealizowane w najbliższych latach.

- Przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 548 w Dębowej Łące kosztowała  2 mln zł. Wykonawcą była firma Drobud. W miejscowości ułożony został nowy asfalt, rozbudowaliśmy chodniki, a najważniejsze skrzyżowanie przebudowano na rondo. W projekcie uwzględniono także liczne zjazdy na posesje. Odnowione zostało oznakowanie pionowe. Gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe wymalowane zostanie oznakowanie poziome grubowarstwowe – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Gmina Dębowa Łąka wcześniej przygotowała koncepcję odnowy drogi oraz poniosła koszty wykupu terenów pod jej poszerzenie. Warto podkreślić, że część mieszkańców, doceniając wagę tej inwestycji, przekazywała fragmenty działek nieodpłatnie.

Modernizacja odcinka przez Dębową Łąkę będzie uzupełnieniem większego zadania, które zostanie zrealizowane w najbliższych latach. Drogowcy już przygotowują inwestycję. Zarząd Dróg Wojewódzkich dysponuje już wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami oraz projektem modernizacji odcinka Stolno-Wąbrzeźno .

Droga wojewódzka nr 548 wraz z otwarciem autostrady A1 oraz węzła w Lisewie staje się jedną z ważniejszych arterii w regionie. Umożliwia ona dojazd do trasy szybkiego ruchu z okolic Chełmna, Wąbrzeźna i Brodnicy.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: