• Facebook - conadrogach
Kujawsko-pomorskie: Nową DW546 z Łubianki do Bierzgłowa
Przebudowa DW546 z Łubianki do Bierzgłowa to uzupełnienie wcześniejszych inwestycji w tym rejonie. W Bierzgłowie modernizowany odcinek DW546 zetknie się z fragmentem przebudowanym w latach 2013-14. Natomiast w Łubiance połączy się z drogą wojewódzką nr 553 (Toruń - Unisław) tez po remoncie. Zdjęcia: ZDW Bydgoszcz

Przebudowa nawierzchni na odcinku 2,3 kilometra, budowa ronda oraz oddzielonego od jezdni ciągu pieszo-rowerowego – to zakres inwestycji dotyczącej modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 546 łączącej Łubiankę z Bierzgłowem (powiat toruński). Główne roboty drogowe rozpoczną się wiosną. Budowa ma trwać do końca września 2018 roku.

W ramach inwestycji jezdnia DW546 zostanie poszerzona, a łuki dostosowane do obecnie obowiązujących standardów. Wzdłuż całego odcinka powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2-2,5 metra. Na terenach zabudowanych i w rejonie przystanków autobusowych dobudowane będą chodniki. Projekt przewiduje również budowę 6 zatok autobusowych, zjazdów na posesje oraz na drogi lokalne. Zaplanowano też przebudowę istniejącego mostu nad Papowską Strugą na przepust.

W Łubiance w miejscu obecnego skrzyżowania z trasą Toruń-Unisław zaplanowano budowę ronda o średnicy 35 metrów. Dochodzące do niego jezdnie będą rozdzielone wysepkami dla pieszych (azylami), które pozwolą bezpieczniej przechodzić na druga stronę drogi. Naprzeciwko centrum kultury powstanie parking. Przewidziano też wydzielone zatoki postojowe w rejonie ul. Samorządowej.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia. Zrealizuje ono zadanie za kwotę 12,7 mln zł.

Większość środków na realizację inwestycji zapewnia Urząd Marszałkowski. W przedsięwzięciu uczestniczy też gmina Łubianka, która przeznaczyła na ten cel 1,4 mln zł. Dzięki dodatkowym środkom możliwa jest kompleksowa realizacja przebudowy drogi (m.in. wyposażenie jej w ciąg pieszo-rowerowy, kanalizację i parking). Wsparcie ze strony gminy polegało też na pozyskaniu niezbędnych gruntów.

Przebudowa drogi z Łubianki do Bierzgłowa to uzupełnienie wcześniejszych inwestycji w tym rejonie. W Bierzgłowie modernizowany odcinek DW546 zetknie się z fragmentem przebudowanym w latach 2013-14. Natomiast w Łubiance połączy się z drogą wojewódzką nr 553 (Toruń - Unisław), która została zmodernizowana w 2008 roku.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: