• Facebook - conadrogach
Kujawsko-pomorskie: Remontują most na trasie DW538 Radzyń-Łasin
Rozpoczęła się przebudowa mostu w miejscowości Słup w powiecie grudziądzkim. Będą utrudnienia na DW538 Radzyń-Łasin

Od kilku dni trwa remont mostu na drodze wojewódzkiej nr 538 w miejscowości Słup w powiecie grudziądzkim. Konstrukcja zostanie wzmocniona i wyposażona w nowe elementy poprawiające bezpieczeństwo. Przebudowa obiektu zakończy się we wrześniu br.

Most znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 538, która łączy Łasin z Radzyniem Chełmińskim. Konstrukcja wznosi się nad rozlewiskiem przylegającym do rzeki Osy. Prace rozpoczęły się między innymi od rozbiórek nawierzchni jezdni, konstrukcji gzymsów, stalowych balustrad. Istniejące przęsło mostu zostanie wzmocnione i poszerzone. Z przeprawy po modernizacji będą mogły korzystać pojazdy o masie do 40 ton. Umocnione zostaną też skarpy nasypów. Zmodernizowany most zostanie zabezpieczony przed korozją oraz wyposażony w barieroporęcze. Na moście i dojazdach wykonana zostanie nowa nawierzchnia.

- Prace będą odbywały się połówkowo. Ruchem pokieruje sygnalizacja świetlna. Remont kosztować będzie blisko 900 tysięcy złotych. Po zakończeniu robót przeprawa będzie objęta 5-letnia gwarancją – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Rzeka Osa jest prawym dopływem Wisły o długości ponad 96 km. Od północy i wschodu opływa cytadelę grudziądzką. W latach 1920-1939 częścią jej środkowego odcinka biegła granica Polski i Prus Wschodnich.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: