• Facebook - conadrogach
Lada dzień otwarcie obwodnicy Wielunia
Obwodnica Wielunia w ciągu nowej drogi krajowej nr 74 trafi pod koła kierowców już na początku kwietnia 2017 r. Zdjęcia: GDDKIA

W centralnej części kraju dobiega końca budowa obwodnicy Wielunia w ciągu drogi krajowej nr 74, której oddanie do ruchu planowane jest najpóźniej na początku kwietnia br. Obwodnica przejmie ruch ciężarowy w relacji wschód – zachód, który z uwagi na płatną drogę S8 idzie w wielu przypadkach przez Wieluń.

Obwodnica jest częścią drogi krajowej nr 74 i ma niewiele ponad 13 km długości . Trasa została zbudowana w modelu 2+1. Dostęp do obwodnicy zapewniają trzy węzły: Biała, Raczyn, Jodłowiec. Jeden na wlocie w nową obwodnicę od strony Wrocławia, kolejny od strony Piotrkowa prowadząc do dawnej drogi krajowej nr 8, obecnie drogi 74j. Trzeci węzeł zlokalizowany jest w ciągu trasy, na przecięciu z drogą krajową 45, między węzłem Złoczew a Wieluniem, dokładnie na granicy Wielunia. Powstało też 19 obiektów inżynierskich i 11 km dróg dojazdowych.

Budowa obwodnicy ruszyła wiosną 2015 r. Wykonawcą jest Strabag, który wycenił prace na 178 mln zł. W trakcie budowy okazało się jednak, ze budżet przekroczy 200 mln zł ponieważ konieczne były dodatkowe wzmocnienia na podmokłych terenach.

Mapa obwodnicy Wielunia w ciągu DK74 - dawna DK8

Obwodnica wyprowadzi ruch ciężki z miasta na kierunku Wrocław-Warszawa oraz odciąży miejscowości Dąbrowa, Olewin i Sieniec.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Pit
2017-03-20 21:24
Z Wroclawia na Lublin nie beda jechac na Sieradz S8. Bledem jest pisanie o omijanie platnych odcinkow S8 dla zestawow

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: