Lada dzień wystartuje budowa drogi ekspresowej S5 w kujawsko-pomorskim
10 maja br. planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych na odcinku S5 od Żnina do granicy województwa. Zdjęcia: GDDKIA

Na 10 maja planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych dla drogi ekspresowej S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W ostatnich dniach droga S5 wydłużyła się o ponad 18 km – kierowcy zyskali odcinek trasy S5 omijający Gniezno i dochodzący do granicy województwa kujawsko-pomorskiego.

Dzięki obwodnicy Gniezna wyjeżdżający z Poznania mogą dojechać trasą ekspresową aż do węzła Gniezno Południe, na którym zjedziemy na drogę krajową nr 5, gdzie trwa przebudowa do parametrów drogi ekspresowej.

Obwodnica Gniezna w ciągu drogi ekspresowej S5 Żnin - Mieleszyn

Tak wygląda nowa droga ekspresowa S5 - obwodnica Gniezna

Natomiast w drugiej połowie 2019 r. planowane jest oddanie kolejnych odcinków S5 aż do połączenia z autostradą A1 w okolicach Grudziądza. Pierwsze roboty ruszą już 10 maja na odcinku od Żnina do granicy województwa. Na tym fragmencie o długości 25 km powstaną m.in. dwie jezdnie i 4 węzły dwupoziomowe. Decyzja ZRID na ten odcinek została wydana w ubiegłym miesiącu.

Z końcem kwietnia wydane zostało też pozwolenie na budowę trzeciego odcinka drogi S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Szubin-Jaroszewo (na terenie powiatu nakielskiego). Decyzja ZRID umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej.

- To bardzo dobra wiadomość dla Bydgoszczy i zachodniej części województwa. Wraz z drogą S5 miasto zyska nowoczesną obwodnicę oraz połączenie z siecią dróg szybkiego ruchu. Wzmocni to naszą atrakcyjność gospodarczą i pozwoli na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój. Liczę, że inwestycję rozpoczętą przed dwoma laty uda się zgodnie z planem zakończyć w 2019 roku - zaznacza prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Inwestycja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowana jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg na budowę blisko 130 kilometrów „ekspresówki” ogłoszono w 2014 roku. Umowy z wykonawcami GDDKiA zawarła w 2015 roku. Teraz rozpoczynają się prace budowlane. Zakończenie zadania planowane jest w 2019 roku. Jego wartość to 2,5 mld zł.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

aj tam aj tam
2017-05-11 21:30
drodzy rodacy co zrobią to zrobią , za komuny drogi były kiepskie i też się żyło :)))))) jak zbudują s5 to będzie miło jak nie to też damy rade :))))))) będzie jak teraz i tragedii nie ma :)))))
antybezmyslnik
2017-05-09 21:28
Wiele lat śledzę większość budów dróg w Polsce. S5 - też i z całą odpowiedzialnością (której brakuje politykierom z PiS) stwierdzam , że całej S5 do 2019r. (do Nowych Marz- skrzyż. z A1) absolutnie nie zbudują ! Bo przez 2 lata trzeba by, zbudować b.długi odcinek S5: od Mieleszyna przez Żnin-Szubin-Białe Błota- Pół.-Zach.Obwodnicę Bydgoszczy -Maksymilianowo-Trzeciewiec-Świecie-do Nowych Marz. Przecież te odcinki trzeba najpierw zaprojektować , uzgodnić , zdobyć wszystkie decyzje adm-bud, (w tym wywłaszczyć tereny), zbudować, odebrać i uzyskać pozwolenie na użytkowania. To w ciągu 2 lat jest NIEWYKONALNE! Więc opowiadanie BAJEK - mnie nie interesuje, poza irytacją, że ,,ciemnemu ludowi" bezczelnie wciska się takie dyrdymały! OHYDA!
Kierowca
2017-05-08 18:44
Masz rację z tym "Gniezno Południe". Ciągle pomyłki były, a inni to bezwiednie kopiowali i tak to szło w Polskę.....
un
2017-05-08 10:27
Co za brednie... Nie do Gniezno Południe tylko Północ jak już, a nawet Mieleszyn, i nie "trwa przebudowa do parametrów drogi ekspresowej", bo przecież ten artykuł właśnie mówi, że budowa rozpocznie się za dwa dni.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: