1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Bydgoszcz - mapa samochodowa

BYDGOSZCZ - MAPA SAMOCHODOWA

BYDGOSZCZ - NA MAPIE

Bydgoszcz

Bydgoszcz to miasto na prawach powiatu położone w północnej Polsce, w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego. Leży w Kotlinie Toruńskiej, nad Wisłą, wzdłuż ujściowego odcinka Brdy i Kanału Bydgoskiego. W latach 1975-1998 Bydgoszcz była siedzibą władz województwa bydgoskiego, a obecnie jest siedzibą wojewody kujawsko-pomorskiego. System drogowy Bydgoszczy tworzą m.in. drogi krajowe nr 5, 10 (docelowo ekspresowe S5 i S10), DK25 i DK80 oraz wojewódzkie nr 223, 256, 274, 549. W przyszłości droga ekspresowa S5 będzie stanowiła południowo-zachodnią obwodnicę miasta.
Bydgoszcz

Bydgoszcz zajmuje 8. miejsce w Polsce pod względem liczby ludności (ponad 357 tys.) oraz 10. pod względem powierzchni (176 km kw.). Ciekawostką turystyczną Bydgoszczy jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku (LPKiW), zwany również parkiem w Myślęcinku, od nazwy części miasta, w jakiej się znajduje. Jest to największy park miejski w Polsce, liczący – bagatela – 830 ha powierzchni, czyli równowartość terenu, jaką zajmuje ok. 1200 boisk piłkarskich. Usytuowany jest w północnej części miasta, 5 km od ścisłego centrum.

Drogi w Bydgoszczy

Drogami o strategicznym dla Bydgoszczy znaczeniu są dwie drogi ekspresowe, które docelowo mają stworzyć (na południu już tworzą) system obwodnic, odciążający centrum. To drogi ekspresowe S5 i S10. Obecnie biegną one wspólnie na południu miasta (S5 na odcinku Białe Błota – Stryszek wspólnie z S10-ką) i stanowią jedyny oddany do użytku fragment drogi ekspresowej w pobliżu Bydgoszczy. Docelowo jednak S5 ma wyznaczony samodzielny korytarz, prowadzący zachodnio-południowymi obrzeżami Bydgoszczy. Krajowa droga nr 5, na niektórych odcinkach ekspresowa S5, to trasa o długości ok. 496 km łącząca Nowe Marzy (autostrada A1), nieopodal Grudziądza z granicą państwa z Czechami w Lubawce (województwo dolnośląskie). Droga biegnie przez Gniezno, Poznań, Kościan, Leszno, Wrocław i Kamienną Górę. Na odcinkach, gdzie do użytku oddawana jest droga ekspresowa, przejmuje ona ruch ze „starej” krajowej 5-ki. Podobnie jest z drogą S10, która jest częścią drogi krajowej nr 10, łączącej granicę państwa z Niemcami w Lubieszynie (województwo zachodniopomorskie) z Płońskiem (województwo mazowieckie). Droga przebiega – oprócz Bydgoszczy – przez Szczecin, Stargard Szczeciński, Wałcz, Piłę, Nakło Nad Notecią i Toruń. Ma długość ok. 467 km. Docelowo obie drogi spotkają się na węźle Białe Błota na południowym-zachodzie Bydgoszczy. Dziś DK10 omija miasto, jednak DK5 na węźle Stryszek spotyka biegnącą z południa krajową drogę krajową nr 25, opuszcza drogę ekspresową S10 i wspólnie z 25-ką prowadzi na północ, do centrum Bydgoszczy. Drogi rozdzielają się na skrzyżowaniu Kujawskiej i Jana Pawła II, w którą bieg kontynuuje DK5. Następnie piątka prowadzi przez Most Pomorski w kierunku ul. Wyszyńskiego i opuszcza miasto na północnym-wschodzie (przypomnijmy – w przyszłości S5 ominie Bydgoszcz z zupełnie innej, bo zachodniej, strony).

Droga krajowa nr 25 to, podobnie jak DK5 droga biegnąca przez Polskę wzdłuż osi północ-południe. Ma długość ok. 412 km, łączy Bobolice (województwo zachodniopomorskie) z Oleśnicą (województwo dolnośląskie). Droga biegnie przez Inowrocław, Strzelno, Konin, Kalisz i Ostrów Wielkopolski. W granicach Bydgoszczy DK25 przecina ścisłe centrum miasta ulicami: Koronowską, Nad Torem, Grunwaldzką, pl. Poznańskim, Grudziądzką, Wałami Bernardyńskimi, Kujawską i Jana Pawła II, gdzie łączy się z krajową 5-ką po czym obie opuszczają Bydgoszcz na południu.

Bydgoszcz posiada jeszcze jedną drogę krajową, także przecinającą ścisłe centrum miasta. To biegnąca równoleżnikowo droga krajowa nr 80. Droga zaczyna bieg w położonym na zachodnich przedmieściach Bydgoszczy Pawłówku (odbija od krajowej 10-ki). Kończy bieg w Lubiczu Dolnym (węzeł autostrady A1 i drogi ekspresowej S10). Trasa ta ma długość 66 km. DK80 wpada do miasta ul. Grunwaldzką. Przebiegając nad Kanałem Bydgoskim i torami kolejowymi prowadzi (wspólnie z krajową 25-ką) przez pl. Poznański, ul. Grudziądzką, ul. Toruńską ku Mostowi Pomorskiemu (obecnie wspólnie z DK5) nad Brdą, dalej drogi rozdzielają się. DK80 skręca w prawo, w ul. Fordońską. Po 10 km dociera do przedmiejskiego osiedla Fordon i Mostem im. Modrzejewskiego przejeżdża nad Wisłą, opuszczając Bydgoszcz na wschodzie.

W administracyjnych granicach Bydgoszczy biegną cztery drogi wojewódzkie – nr 223, nr 256, nr 274 i nr 549. Pierwsza z nich ma realne znaczenie dla ruchu w centrum miasta. DW223 odbija od biegnących wspólnie DK25 i DK80 na pl. Poznańskim. Biegnie na południe i po 7 km dociera do węzła Białe Błota, gdzie kończy bieg na styku z dwiema drogami ekspresowymi – S5 i S10.

DW256 zaczyna bieg na bydgoskim Fordonie, odbijając na północ od krajowej 80-ki. Ma długość 16 km i łączy Bydgoszcz z Włókami położonymi na północnym-wschód od miasta. W tym samym miejscu startuje DW549, z tym że kieruje się na południe, wspólnie z krajową 80-ką. Prowadzi do oddalonej od 2 km od Bydgoszczy Strzyżawy.

Ostatnia droga wojewódzka w Bydgoszczy to DW274. Łączy ona stację kolejową Bydgoszcz Emilianowo z drogą krajową nr 10 na południowych obrzeżach Bydgoszczy. Ma niecały kilometr długości.

BYDGOSZCZ - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Bydgoszcz. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Bydgoszcz. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
BYDGOSZCZ - aktualna mapa dróg

BYDGOSZCZ - WAŻNE MIEJSCA NA DRODZE

W miejscowości Bydgoszcz znaleziono obiekty:

BYDGOSZCZ - GŁÓWNE DROGI I ULICE

BYDGOSZCZ - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Bydgoszcz

BYDGOSZCZ - JAK DOJADĘ

BYDGOSZCZ - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL