Łatwiej dojedziemy do Szczyrku. Bedzie obwodnica Buczkowic – łącznik z drogą ekspresową S1
Na obwodnicę Buczkowic o długości ok. 2,6 km czekają zarówno mieszkańcy, jak i kierowcy z całego kraju podróżujących w kierunku Szczyrku.

Pod koniec przyszłego roku kierowcy pojadą nową drogą omijającą Buczkowice w woj. śląskim. Nowa trasa o długości 2,78 km połączy drogę ekspresową S1 z drogą wojewódzką 942.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Buczkowic. Przewidywany koszt inwestycji to 48,7 mln złotych. Przedsięwzięcie będzie dofinansowane z funduszy UE kwotą 36 mln złotych. Wykonawcy mają czas do 23 maja br. na składanie ofert. Planowany termin zakończenia budowy to 8 listopada 2019 roku.

W ramach inwestycji powstanie m.in. odcinek drogi wojewódzkiej klasy technicznej G o długości 2,78 km, skrzyżowanie obwodnicy z ul. Bielską (DW942) oraz z ul. Żywiecką, drogi serwisowe, obiekty inżynierskie.

Nowa droga połączy drogę ekspresową S1 z drogą wojewódzką 942 i odciąży ruch na drodze wojewódzkiej łączącej Bielsko-Białą ze Szczyrkiem.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

ixi
2018-06-05 00:39
Przeterg zakonczony Zwyciezcy brak Wszystkie oferty masakrycznie droooogie oczywiscie jak mysle zmowa cenowa. Wszyscy wiedza ze jak niebedzie obwodnicy to moeszkancy na taczkach wywioza wlodaży. Wiec zapewne społeczenstwo soe dołozy dodatkowe 10 milionow. Pierwszy etap zakoñcza za 4 lata tak przewiduje.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: