Lubelskie: Do 20 listopada remont DK19 w Ciecierzynie
Remont na DK19 w Ciecierzynie potrwa do 20 listopada. Zdjęcia: GDDKIA

Remontowana jest nawierzchnia drogi krajowej nr 19 w Ciecierzynie do mostu na Ciemiędze. Uciążliwe prace prowadzone są głównie w godzinach nocnych by zminimalizować utrudnienia w ruchu.

W nocy z poniedziałku na wtorek (6-7 listopada) usunięto warstwę zniszczonej nawierzchni, a kolejnej nocy położono pierwszą warstwę nowej nawierzchni bitumicznej. Na taki sposób prowadzenia prac pozwala długość i lokalizacja remontowanego odcinka DK19 w Ciecierzynie.

Remont prowadzony jest na 350 metrowym fragmencie jezdni od końca dwujezdniowego odcinka do mostu na Ciemiędze. W terenie zabudowanym, z oświetleniem ulicznym co umożliwia bezpieczne wykonywanie prac w nocy gdy zdecydowanie maleje natężenie ruchu. W ciągu dnia wykonywane są roboty brukarskie oraz inne prace nie sprawiające większych utrudnień w ruchu.

Wszystkie utrudnienia w ruchu na DK19

Utrudnienia na drodze krajowej nr 19

Utrudnienia na drodze krajowej nr 19. Zdjęcia: GDDKIA

Wykonawca remontu, PBDiM Mińsk Mazowiecki, deklaruje ułożenie drugiej warstwy nawierzchni (tzw. ścieralnej) również w godzinach nocnych tak by do minimum ograniczyć utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do 20 listopada. Koszt to ok. 560 tys. zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: