• Facebook - conadrogach
Lubelskie: Zaplanują drogę S19 na północ od Lubartowa
Droga ekspresowa S19 w woj. lubelskim. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy wyłonili wykonawców koncepcji programowej drogi ekspresowej S19 od granicy z województwem mazowieckim do Lubartowa. Trasę o długości około 81,5 km podzielono na trzy odcinki: od granicy województw do węzła Międzyrzec Podlaski Północ oraz II etap obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, od Międzyrzeca Podlaskiego do Kocka i II etap obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej oraz dalszy ciąg do węzła Lubartów Północ.

Obecnie przygotowania do budowy drogi ekspresowej S19 od granicy z woj. mazowieckim do Lubartowa wkraczają w etap opracowania koncepcji programowej obejmującej warianty rozwiązań węzłów czy też dróg do obsługi ruchu lokalnego, a także przeprowadzenie badań geologicznych. Przebieg blisko 81,5 km drogi ekspresowej, wskazany w decyzji środowiskowej, nie ulegnie zmianie. Wykonanie dokumentacji projektowej podzielono na trzy części obejmujące w sumie sześć odcinków.

Mapa odcinków drogi ekspresowej S19 Lubartów - granica z woj. mazowieckimMapa odcinków drogi ekspresowej S19 Lubartów - granica z woj. mazowieckim. Mapa: GDDKIA

 

S19 granica województw - Międzyrzec Podlaski

Oferta Biura Projektowo – Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa okazała się najkorzystniejsza dla części pierwszej obejmującej odcinek S19-ki od granicy województw do węzła Międzyrzec Podlaski Północ oraz II etap obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego (łączna długość 17,3 km). Wykonawca dokumentacji projektowej będzie musiał uzyskać także decyzję środowiskową na dobudowę drugiej jezdni na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Wartość prac to blisko 3 mln zł.

S19 Międzyrzec Podlaski - Kock

Najkorzystniejszą ofertę na drugą część złożyło konsorcjum firm: S.T.I. Polska (lider), PProjekt oraz S.Te.P. z Włoch. Za blisko 5 mln zł opracują dokumentację dla odcinka od Międzyrzeca Podlaskiego do Kocka (podzielony na dwa odcinki z granicą na węźle Radzyń Podlaski Północ) o łącznej długości 40,5 km.

S19 Kock - Lubartów

Natomiast na część trzecią, obejmującą II etap obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej oraz dalszy ciąg do węzła Lubartów Północ (łączna długość 23,6 km), najkorzystniejszą ofertę złożył Transprojekt Gdański. Tak jak w przypadku rozbudowy obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego wykonawca będzie musiał uzyskać decyzję środowiskową na budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej. Wartość kontraktu to blisko 3,4 mln zł.

- Jeśli w ciągu 10 dni od ogłoszenia wyboru najkorzystniejszych ofert nie wpłyną odwołania to będzie można podpisać umowy. Wszyscy wykonawcy będą mieli 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej, kolejne dwa na dokumentację przetargową i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj – informuje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Przybliża się budowa drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim
Przybliża się budowa kolejnych odcinków drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim. Zdjęcia: GDDKIA

Droga ekspresowa S19 o długości około 570 km docelowo pobiegnie przez niemal całą Polskę wschodnią, połączy przejście graniczne z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej z przejściem w Barwinku. Jest ona częścią międzynarodowego korytarza transportowego via Carpatia.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: