Lubuskie: DK12 do Żar będzie przebudowana
Przebudowa DK12 Lipniki Łużyckie - Żary – umowa na dokumentację podpisana. Mapa: GDDKIA

Jest umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi krajowej nr 12 w woj. lubuski. Inwestycja dotyczy 9 km odcinka Lipniki Łużyckie – Żary.

Przedmiotem umowy jest wykonanie dokumentacji technicznej pozwalającej na realizację inwestycji polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 12 na odcinku Lipinki Łużyckie – Żary wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej oraz ZRID. Termin na wykonanie dokumentacji to 30 miesięcy.

W ramach umowy wykonawca firma Eco-Investment Poland Sp. z o.o. zobowiązana jest również do wspierania i udzielania odpowiedzi na etapie procedury przetargowej na realizację robót budowlanych oraz pełnienia nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych. Wartość całej umowy opiewa na kwotę 1,2 mln zł.

Planowane przedsięwzięcie dotyczy odcinka drogi krajowej nr 12 o długości 9 km (od km 25,95 do km 34,95). Zakres prac projektowych ma obejmować rozbudowę drogi z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez poszerzenie jezdni do 8 m, likwidację niebezpiecznych miejsc na drodze, budowę zatok autobusowych, ciągów pieszych, kanalizację ruchu w miejscowościach oraz wyspy spowalniające przed miejscowościami. Ponadto zostanie przywrócony odcinkowi DK12 standard drogi klasy GP poprzez doprowadzenie do nośności 11,5 t/oś oraz uzyskanie jednolitej szerokości nawierzchni 8 m.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

rad do Druid
2019-02-27 08:36
autostrada jak autostrada ale droga ekspresowa na pewno, mieszkam w Lesznie czasami jeżdżę do Warszawy (odcinek Leszno-Jarocin DK12) kiedyś często służbowo pokonywałem ją w odwrotnym kierunku do Żagania później do Głogowa (ostatnie 6 lat) i wtedy już było niefajnie, podejrzewam ze teraz może być tylko gorzej szczególnie wąskie gardło to pokonanie odcinka Głogów - Serby
Druid
2019-02-26 20:41
Tam powinna być trzecia autostrada wschód zachód.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: