• Facebook - conadrogach
Mała Obwodnica Warszawy: Wystartowała rozbudowa DW721 w Piasecznie
Mała Obwodnica Warszawy coraz bliżej. Wystartowała przebudowa Dw721 w Piasecznie. Zdjęcia: Mazowiecki UM

Rusza przebudowa ul. Okulickiego w Piasecznie. To pierwszy z trzech etapów zaplanowanych do realizacji inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 721, tzw. Małej Obwodnicy Warszawy, która łączy podwarszawskie gminy.

Rozpoczyna się długo oczekiwana modernizacja ul. Okulickiego w Piasecznie. Inwestycja ma być gotowa już w lutym 2019 r. Koszt przebudowy drogi to aż 22 mln zł, a pieniądze na jej modernizację w całości pochodzą z budżetu Mazowsza.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie jedna z głównych arterii komunikacyjnych w Piasecznie. Jest to pierwszy etap inwestycji, który obejmie odcinek ul. Okulickiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mleczarską i ul. Powstańców Warszawy a krzyżówką z ul. Julianowską w Piasecznie. Wykonana zostanie nowa dwujezdniowa droga na odcinku 2 km wraz z odwodnieniem. Powstaną zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe. Stare chodniki zastąpią nowe. Wybudowane zostaną także zatoki autobusowe. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych na przejściach powstaną azyle. Projekt obejmuje także przebudowę i budowę nowej sygnalizacji świetlnej. Droga będzie dostosowana do obsługi ruchu tranzytowego.

Z remontu wyłączone będzie skrzyżowanie z drogą krajową nr 79 (Armii Krajowej) wraz ze skrzyżowaniem ul. Okulickiego z ul. Wojska Polskiego.

- Budowę rozpoczynamy od prac przygotowawczych związanych z poszerzeniem istniejącej jezdni (…) Prace na budowie rozpoczną się w drugiej połowie lipca. Remontowany odcinek ul. Okulickiego pozostanie przejezdny w obu kierunkach. Ponieważ bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz naszych pracowników jest dla nas priorytetem, prace będziemy prowadzić w taki sposób, by nie były zbyt uciążliwe. Dla pieszych i kierowców wyznaczymy objazdy oraz wytyczymy tymczasowe ciągi piesze – komentuje menadżer projektu z firmy Skanska Jarosław Godlewski.

- Jedną z kolejnych inwestycji na terenie powiatu piaseczyńskiego będzie budowa nowego przebiegu drogi wraz z obwodnicą Lesznowoli i węzłem drogi ekspresowej S7. Jest to II etap inwestycji na drodze 721. Zadanie będzie zrealizowane w ramach RPO WM 2014–2020. Ostatnim, trzecim etapem będzie przebudowa 5 km odcinka drogi od Piaseczna do Konstancina Jeziorny, na którym teraz trwają prace projektowe. Łącznie planujemy przebudować i wybudować ponad 17 km dróg wojewódzkich w tym rejonie – zapowiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Mała Obwodnica Warszawy

Droga wojewódzka nr 721 jest jedną z ważniejszych w warszawskim węźle infrastruktury. To element tzw. Małej Obwodnicy Warszawy, która łączy podwarszawskie gminy. Pomiędzy Nadarzynem a Konstancinem przenosi ruch o znacznym natężeniu, przekraczającym jej przepustowość.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: