Mazowieckie: Gąbin będzie miał obwodnicę – ruszyły prace ziemne
Budowa obwodnicy Gąbina potrwa do jesieni 2019 roku. To część drogi wojewódzkiej nr 577, zapewniającej najkrótsze połączenie Warszawy z Płockiem. Zdjęcia: Kobylarnia SA

Rozpoczęły się duże prace budowlane na obwodnicy Gąbina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 577 w woj. mazowieckim. Prace o wartości 37 mln zł realizuje firma Kobylarnia S.A. Droga wojewódzka nr 577, w ciągu której powstaje obwodnica to jedno z najkrótszych połączeń Warszawy z Płockiem. Obwodnicą ominiemy centru miasta już jesienią przyszłego roku.

Obwodnica Gąbina liczyć będzie długość 4,58 km. Pobiegnie zupełnie nowym śladem po południowej stronie miasta. W ramach inwestycji przebudowana ma być część dróg lokalnych. Powstaną również nowe drogi dojazdowe, chodniki, ścieżki rowerowe oraz skrzyżowania. Na połączeniu z ulicą Wspólną (drogą wojewódzką nr 574), Traktem Kamińskim oraz Warszawską (początek obwodnicy od strony wschodniej) zbudowane zostaną ronda. Połączenie z ulicą Rogatki Gostynińskie (początek obwodnicy od strony wschodniej) będzie miało formę skrzyżowania skanalizowanego.

 

Mapa przebiegu obwodnicy Gąbina w ciągu DW577

 

- Wygraliśmy ten przetarg oferując korzystną cenę i wydłużając gwarancję do 10 lat – mówi prezes Kobylarni S.A, Andrzej Ładyński. - Wyzwaniem przy tej inwestycji jest stosunkowo krótki czas realizacji. Zgodnie z umową powinniśmy zakończyć prace jesienią przyszłego roku. Dlatego od razu po przekazaniu placu budowy co nastąpiło w sierpniu sierpnia rozpoczęliśmy prace związane z pomiarami geodezyjnymi, wycinkami i pierwsze prace ziemne – dodaje.

Inwestycja realizowana jest na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Będzie dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Inwestor wcześniej uzyskał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Zgodnie z przyjętym przez Miasto i Gminę Gąbin Planem Zagospodarowania Przestrzennego, planowana jest też w przyszłości budowa drugiego, wschodniego odcinka, łączącego drogę wojewódzką 577 z drogą wojewódzką 574.

Droga wojewódzka nr 577 prowadzi z Łącka pod Płockiem do miejscowości Ruszki w okolicach Sochaczewa. Ma prawie 46 km długości. Stanowi alternatywną trasę z Płocka do stolicy.

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: