• Facebook - conadrogach
Mazowieckie: Powstanie koncepcja rozbudowy DK79
Umowa na koncepcję przebudowy DK 79 podpisana.

Mazowiecki oddział GDDKIA podpisał umowę na wykonanie koncepcji rozbudowy drogi krajowej nr 79 wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na trasie Ciepelów – granica województwa. Szacunkowy łączny koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) to około 97,7 mln zł.

Wykonawcą dokumentacji jest firma Egis Poland Sp. z o. o. Wartość kontraktu wynosi ok. 2,4 mln zł. a czas realizacji to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy (czyli do stycznia 2019 r.).

Zadaniem projektanta jest m.in. wstępne określenie zakresu rzeczowego i finansowego przedsięwzięcia, ustalenie koncepcyjnych rozwiązań rozbudowy odcinka, dostarczenie niezbędnych danych i informacji do sporządzenia dokumentacji niezbędnej do kolejnego etapu przygotowania inwestycji do realizacji. Prace obejmą odcinki:

  • przejście przez m. Ciepielów (długość 1,5 km, przekrój: 1 jezdnia po 1 pasie ruchu dla obu kierunków),
  • Ciepielów – Lipsko (długość ok. 6,8 km, przekrój: 1 jezdnia po 1 pasie ruchu dla obu kierunków)
  • Lipsko – granica województwa (długość 8,5 km, przekrój: 1 jezdnia po 1 pasie ruchu dla obu kierunków).

- Po wykonaniu koncepcji oraz uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia, planowane jest ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy, który zrealizuje inwestycję w systemie „projektuj i buduj”. Zakończenie całego okresu realizacji, wraz z robotami planowane jest na 2021 rok – zapowiada GDDKIA.

Aktualne utrudnienia na DK79

Droga krajowa nr 79 o długości ok. 450 km łącząca Warszawę, województwo mazowieckie, z Bytomiem, województwo śląskie. Droga biegnie przez miejscowości Piaseczno, Góra Kalwaria, Kozienice, Zwoleń, Lipsko, Ożarów, Sandomierz, Koprzywnica, Osiek, Połaniec, Pacanów, Kraków, Trzebinia, Chrzanów, Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Katowice, Chorzów.

Więcej informacji o inwestycjach na DK79:

Na DK79 największe remonty w 2017 r. w woj. świętokrzyskim

Jest przetarg na projekt obwodnicy Zabierzowa

Przebudowa Igołomskiej w Krakowie

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: