Mazowsze: Uwaga turyści - objazd DW739 do zamku w Czersku
Odcinek DW739 w Czersku będzie zamknięty dla ruchu do połowy października 2016 r.

W związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 739 na terenie Czerska od poniedziałku (1.08) obowiązuje nowa organizacja ruchu. 380-metrowy odcinek został wyłączony z ruchu. Zaproponowany objazd umożliwi wykonawcy – firmie Skanska bezpieczne wykonanie robót, zaś turystom sprawny dojazd do zamku książąt mazowieckich w Czersku.

W ramach prowadzonej inwestycji 380-metrowym odcinek drogi wojewódzkiej nr 739 (od km 0+520 do km 0+900) w miejscowości Czersk na terenie gminy Góra Kalwaria zyska nową nawierzchnie. Skanska zabezpieczy też drogę przed ruchami osuwiskowymi, wykona chodnik i opaski po jednej stronie ulicy, przebuduje skrzyżowania, istniejące zjazdy publiczne i indywidualne. Firma zbuduje też nową kanalizację deszczową oraz usunie kolizje z sieciami podziemnymi i naziemnymi.

Tymczasowy objazd do zamku w Czersku

- W związku z prowadzonymi przez naszą firmę robotami konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu – komentuje Adam Bielski, Kierownik Budowy, Skanska. - Tymczasowa organizacja polega na całkowitym zamknięciu dla ruchu rozbudowywanego odcinka DW739 oraz wytyczenie objazdu dla kierowców drogą nr 79, ul. Ks. Mazowieckich oraz Warecką – wyjaśnia. - Zaproponowane rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracowników budowy, ale również osób postronnych, pieszych i uczestników ruchu. To także możliwość wykonania prac w jak najkrótszym czasie - dodaje.

Odcinek DW739 w Czersku będzie zamknięty dla ruchu do połowy października 2016 r.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: