• Facebook - conadrogach
MIB: Skierowaliśmy do realizacji 605 inwestycji na drogach krajowych
W ciągu ostatnich 2 lat do realizacji trafiło 605 inwestycji na drogach krajowych o wartości 7,5 mld zł. Zdjęcia: conadrogach.pl

Oprócz budowy nowych odcinków autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic w ciągu ostatnich dwóch lat MIB zatwierdziło 605 Programów inwestycji dla zadań o wartości 7,5 mld zł.

Do realizacji zostały skierowane zadania na drogach krajowych polegające na przebudowie i rozbudowie odcinków dróg, przebudowie skrzyżowań, budowie chodników czy ścieżek rowerowych. Ponadto podjęta została decyzja o skierowaniu do dalszych etapów i zapewnieniu finansowania dla kolejnych 87 zadań o wartości 2,3 mld zł.

Mapa z lokalizacją inwestycji na drogach krajowych

Mapa z lokalizacją inwestycji na drogach krajowych. Źródło: MIB

- Obejmując funkcję Ministra Infrastruktury i Budownictwa postawiłem sobie za cel, że oprócz rozwoju nowoczesnej sieci dróg szybkiego ruchu, czyli autostrad i dróg ekspresowych, powinniśmy także utrzymywać we właściwym stanie technicznym już istniejące drogi. Inwestycje prowadzone na istniejącej sieci dróg krajowych, w tym te poprawiające bezpieczeństwo uczestników ruchu, są z pewnością zadaniami mniej spektakularnymi niż budowa autostrad. Pozwalają one jednak na znaczną poprawę warunków życia mieszkańców. Dzięki budowanych chodnikom czy ścieżkom rowerowym dzieci mogą bezpiecznie dotrzeć do szkoły, a rodzice do pracy. To także łatwiejszy i szybszy dojazd dla przedsiębiorców. Udrażniając skrzyżowania eliminujemy kilometrowe korki – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: