1. Strona główna
 2. Informacje
 3. MOP-y przy S19 pomiędzy Lublinem i granicą z woj. podkarpackim

MOP-y przy S19 pomiędzy Lublinem i granicą z woj. podkarpackim

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2023-02-23
MOP-y przy S19 pomiędzy Lublinem i granicą z woj. podkarpackim
MOP Rudnik w ciągu drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów. Zdjęcia: GDDKIA
Na blisko 90-kilometrach S19 od węzła Lublin Sławinek do granicy z woj. podkarpackim zbudowano sześć par MOP-ów rozlokowanych co kilkanaście kilometrów naprzeciw siebie, po obu stronach trasy. Na wszystkich powstała infrastruktura parkingowa z miejscem do odpoczynku oraz budynki z sanitariatami, która zapewnia podstawową funkcję MOP.

MOP-y przy S19 pomiędzy Lublinem i granicą z woj. podkarpackim

 • Radawiec i Zemborzyce, funkcja podstawowa, trwają prace wykończeniowe, planowane przekazanie do użytkowania przełom I i II kwartału 2023 r.;

 • Obroki Wschód i Zachód, funkcja komercyjna - dzierżawca przygotowuje dokumentację stacji paliw i obiektu gastronomii, przekazanie do użytkowania w funkcji podstawowej na przełomie lutego i marca 2023 r.;

 • Rudnik Wschód i Zachód, funkcja podstawowa, w użytkowaniu od 14 lutego 2023 r.;

 • Słodków Wschód i Zachód, funkcja podstawowa, trwają prace wykończeniowe i odbiory, przekazanie do użytkowania w marcu 2023 r.;

 • Felinów Wschód i Zachód, funkcja podstawowa, w użytkowaniu od IV kw. 2021 r.

 • Janów Lubelski Wschód i Zachód, funkcja komercyjna - czwarty przetarg na dzierżawę, w użytkowaniu w funkcji podstawowej od IV kw. 2021 r.

Przybędzie 100 km „północnej” trasy S19 w woj. lubelskim – aktualny stan prac

Trasa VIa Carpatia na odcinku Lublin - granica z woj. podkarpackim

Trasa Via Carpatia na odcinku Lublin - granica z woj. podkarpackim. MOP-y w ciągu trasy będą rozbudowane. Zdjęcia: GDDKIA


Na wszystkich MOP-ach jest infrastruktura parkingowa z miejscem do odpoczynku oraz budynki z sanitariatami, która zapewnia podstawową funkcję MOP. Dwie pary MOP-ów zostaną rozbudowane przez dzierżawców o funkcje komercyjne, tak by kierowcy mogli zatankować pojazd i skorzystać z gastronomii. Te dwie pary MOP-ów: Obroki Wschód i Zachód oraz Janów Lubelski Wschód i Zachód oddalone są od siebie o 45 km, podobnie jak następna para MOP-ów o funkcji komercyjnej już na terenie woj. podkarpackiego.

Dzierżawcę MOP-ów Obroki Wschód i Zachód poznaliśmy w 2022 roku i prowadzi on już prace projektowe. Zgodnie z zawartą umową, stacje paliw powinny zostać udostępnione do sierpnia 2024 r., a budynki restauracji w lutym 2025 r. Oba MOP-y w funkcji podstawowej będą udostępnione do końca lutego br. i będą dostępne w trakcie budowy stacji paliw oraz restauracji.

Z kolei na MOP-y Janów Lubelski Wschód i Zachód, które udostępniono w funkcji podstawowej podróżnym z końcem 2021 r., trzykrotnie nie wpłynęły oferty w przetargach na dzierżawę. Wkrótce drogowcy ogłoszą kolejny przetarg.

Do czasu oddania stacji paliw na MOP-ach kierowcy mogą zatankować swoje pojazdy na obiektach funkcjonujących przy starym przebiegu DK19, m.in.: w Niedrzwicy Dużej, Kraśniku, Modliborzycach i Janowie Lubelskim.

Od połowy lutego 2023 r. kierowcy mogą już korzystać z nowego Miejsca Obsługi Podróżnych Rudnik na drodze S19 Lublin - Kraśnik. Wkrótce mają być udostępnione kolejne trzy pary MOP przy tej trasie.

Po oddaniu wszytskich odcinków trasy Via Carpatia S19 Lublin - Rzeszów podróż samochodem między dwiema stolicami województw jest bezpieczniejsza i skróciła się z ponad dwóch, do niespełna półtorej godziny. 

Mapa drogi ekspresowej s19 Lublin - Rzeszów

Mapa drogi ekspresowej s19 Lublin - Rzeszów. Mapa: GDDKIA

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Jak dojadę - Rudnik