Most na Wiśle w Sandomierzu musi poczekać na decyzję środowiskową
Przebudowa starego mostu przez Wisłę w Sandomierzu ruszy najwcześniej po 2020 roku. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy ogłosili przetarg na opracowanie materiałów do decyzji środowiskowej dla mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Prace potrwają 1,5 roku i dopiero po uzyskaniu decyzji możliwe będzie ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy w formule projektuj i buduj. Obecnie sandomierski odcinek drogi krajowej nr 77 pokonuje w ciągu doby około 30 tysięcy samochodów.

O remoncie mostu przez Wisłę mówi się od kilku lat. Początkowo liczono, że jego budowa ruszy po tym, jak otwarto nowy most w 2011r. W tym samym czasie miała ruszyć budowa drogi tranzytowej, która uwolniłaby miasto od uciążliwych korków. Terminy wielokrotnie się zmieniały.

 

Wybudowany w 1953 roku most z uwagi na stan techniczny został zamknięty w 2013 roku, a ruch w obu kierunkach odbywa się po wybudowanym w roku 2011 nowym obiekcie. - Stary most na Wiśle ze względu na fatalny stan techniczny został wyłączony z użytkowania. Wymaga kompleksowego remontu, także z uwagi na biegnące pod nim sieci gazowe, kanalizacyjne i wodne – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Sandomierzu.

 

Ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji do decyzji środowiskowej jest ważnym krokiem przybliżającym tą długooczekiwaną inwestycję. - Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał około półtora roku na uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy starego mostu przez Wisłę w Sandomierzu wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola.

 

Docelowo, dzięki planowanej przebudowie starego obiektu, przeprawa przez Wisłę w Sandomierzu będzie dwujezdniowa. Opracowanie dokumentacji środowiskowej jest konieczne do rozpoczęcia kolejnego etapu związanego z realizacją inwestycji w trybie projektuj i buduj.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: