Można budować kolejny odcinek drogi S17 Warszawa – Garwolin
W fazę budowy wchodzi kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 na trasie Warszawa - Garwolin. Zdjęcia: GDDKIA

Nie ma przeszkód w budowie drogi ekspresowej S17 od obwodnicy Warszawy (węzeł Lubelska) do obwodnicy Kołbieli. Odcinek posiad już komplet decyzji zezwalających na realizację. Odcinek jest częścią ekspresowej trasy z Warszawy do Lublina.

Z końcem marca br. wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę drugiej części odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Kołbieli. Tym samym będą mogły ruszyć prace na ponad 13,5-kilometrowym odcinku od okolic Wiązowny do granicy z kolejnym kontraktem. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

 Budowa drogi ekspresowej S71 Warszawa - Garwolin

Wycinka drzew na trasie budowanej drogi ekspresowej S17 Warszawa - Garwolin. Zdjęcia: GDDKIA

Przypomnijmy, że 13 lutego br. wojewoda mazowiecki wydał ZRID na początkowy fragment odcinka S17 długości 1,6 km na wysokości lotniska w Góraszce. Teren budowy został już przekazany wykonawcy i rozpoczęto prace. Obecna decyzja wojewody umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę na odcinku od Wiązownej do początku obwodnicy Kołbieli. Rozpocznie się również procedura odszkodowawcza. Wykonawca inwestycji, po przekazaniu placu budowy, będzie mógł rozpocząć prace.

Budowa drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina podzielona jest na trzy odcinki realizacyjne: węzeł Lubelska – początek obwodnicy Kołbieli, obwodnica Kołbieli i od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina. Na pierwszy i ostatni wydano już decyzje ZRID, a na środkowy z nich trwa jeszcze postępowanie prowadzone przez w Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: