• Facebook - conadrogach
Można rozpocząć budowę S17 od Kołbieli do Garwolina
Budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa - granica województwa obejmuje ponad 95 km odcinek. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy startują z budową kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17. Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wydane przez wojewodę mazowieckiego pozwala rozpocząć prace na odcinku drogi S17, od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina.

Już niebawem prace ruszą na 13 kilometrach drogi od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina.- Decyzja umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Rygor natychmiastowej wykonalności pozwoli przekazać placu budowy wykonawcy i rozpocząć prace - informuje mazowiecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina podzielona jest na trzy części. Wydane przez Wojewodę Mazowieckiego 3 sierpnia 2017 r. zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy trzeciego odcinka (od ok. 28 km do ok. 41 km trasy), biegnącego od Kołbieli do Garwolina.

Budowa odcinka drogi ekspresowej S17 Kołbiel - Garwolin może ruszać

Budowa odcinka drogi ekspresowej S17 Kołbiel - Garwolin może ruszać. Zdjęcia: GDDKIA

Projekt budowlany obejmuje m.in. budowę dwóch jezdni drogi ekspresowej i węzła drogowego „Lipówki” (na skrzyżowaniu projektowanej drogi ekspresowej z drogą wojewódzką nr 805) oraz przebudowę dróg powiatowych i gminnych.

Ponadto powstaną nowe wiadukty, kładki dla pieszych, ciągi pieszo-rowerowe, zjazdy i zatoki autobusowe oraz oświetlenie drogowe. Inwestor wybuduje również system odwadniania, przepusty drogowe oraz przejścia dla pieszych i zwierząt

Zadanie jest częścią większej inwestycji polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 17 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła Lubelska w Wiązownej (obwodnica Warszawy) do granicy województwa lubelskiego, z wyłączeniem fragmentu drogi obejmującego istniejącą obwodnicę Garwolina.

Zdjęcia: GDDKIA

Na decyzje ZRID czekają jeszcze dwa z siedmiu odcinków realizacyjnych na jakie podzielono budowę ponad 95-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Lubelska (obwodnica Warszawy) i Kurów Zachód. Na czterech z nich, o łącznej długości blisko 60 km, od Garwolina do węzła Kurów Zachód trwają już prace. Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozpatruje wnioski o wydanie ZRID dla odcinków od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz dla samej obwodnicy Kołbieli.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: