1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Na DK94 w Bolesławcu będą dwa mosty zamiast jednego

Na DK94 w Bolesławcu będą dwa mosty zamiast jednego

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-26
Na DK94 w Bolesławcu będą dwa mosty zamiast jednego
DK94 Bolesławiec - most przez rz. Bóbr - luty 2024 - fot. Michał Soroko/GDDKiA
Drogowcy podpisali umowę na rozbudowę układu komunikacyjnego przez Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 (DK94) w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). Stary most w Bolesławcu zastąpią dwa nowe.

- Podpisaliśmy umowę na rozbudowę układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 w miejscowości Bolesławiec. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości ok. 41 mln zł, złożyła firma Himmel i Papesch Opole – poinformował wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach zadania przebudowana zostanie DK94 z na odcinku prawie 600 m, a jej nośność zwiększy się do 11,5 t/oś. W miejscu obecnego skrzyżowania DK94 z ulicą Widok (droga wojewódzka nr 350) wybudowane zostanie rondo, a istniejące rondo z ulicą Zgorzelecką zostanie przebudowane. Przebudowane będzie także dwa skrzyżowania DK94, z ulicą Spacerową (droga powiatowa nr 2324D) oraz z drogą gminną (nr 104068D).  Zatoki autobusowe zostaną przeniesione poza strefę głównych potoków ruchu, a po północnej stronie ul. II Armii Wojska Polskiego zostanie dobudowany chodnik. Wybudowana będzie kanalizacja deszczowa, doświetlenie drogi oraz elementy BRD.   

W ramach inwestycji powstaną dwa mosty przez Bóbr. Na każdym z nowych mostów wykonana zostanie dwupasowa jezdnia oraz chodnik i ścieżka rowerowa.

- Istniejący most, ze względu na zły stan techniczny i nienormatywne parametry zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy. Dodatkowo, po północnej stronie zbudujemy drugi, w wyniku czego powstaną równolegle dwa bliźniacze mosty. Zbudujemy także odcinek dwujezdniowej DK94 – wyliczają drogowcy.

Zakończenie przebudowy planowane jest w 2026 r.

 

  

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 94 Jak dojadę - Bolesławiec