1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Na koniec listopada otwarcie mostu Dębnickiego w Krakowie

Na koniec listopada otwarcie mostu Dębnickiego w Krakowie

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-29
  4. Aktualizacja: 2023-11-30
Na koniec listopada otwarcie mostu Dębnickiego w Krakowie
Remont mostu Dębnickiego w Krakowie dobiegł końca. Mapa: GoogleMaps
- Pełne otwarcie mostu Dębnickiego planowane jest na 30 listopada – w zależności od warunków pogodowych – poinformował Urząd Miasta Kraków. Na zakończenie inwestycji w centrum miasta kierowcy czekają od kilku miesięcy.

Aktualizacja: Od dzisiaj, 30 listopada, most Dębnicki jest przejezdny w obu kierunkach, wszystkimi pasami ruchu.

Od tygodni drogowcy prowadzą prace końcowego etapu remontu na moście Dębnickim w Krakowie. W poniedziałek, 27 listopada, na jezdni rozpoczęto układanie warstwy bitumicznej nawierzchni. Bez większych utrudnień kierowcy pojadą mostem już w ten czwartek – 30 listopada. Krakowski magistrat zastrzega jednak, ze otwarcie uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

- Pełne otwarcie mostu Dębnickiego planowane jest na 30 listopada – w zależności od warunków pogodowych. Wraz z pełnym otwarciem mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak, aby ruch pojazdów odbywał się wszystkimi pasami ruchu – informuje UM Kraków.

Budowa S7 w Krakowie. Budowa estakady i duże zmiany w rejonie al. Solidarności

Przypominamy, że zakładany pierwotnie termin zakończenia prac uległ przesunięciu ze względu na dodatkowy zakres robót: wymianę betonu i odtworzenie zbrojenia wsporników chodnikowych na dojściach do mostu. W czasie prac stwierdzono bardzo zły stan techniczny wsporników zarówno od strony Podgórza, jak i po stronie ulicy Zwierzynieckiej.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Kraków