Na Podlasiu ruszyła wielka modernizacja DK66 z Bielska Podlaskiego do granicy
DK66 Bielsk Podlaski – granica z Białorusią – droga budowana od nowa. Nową trasa pojedziemy w 2020 roku, pierwszymi fragmentami jeszcze w tym. Zdjęcia: GDDKIA

W przyszłym roku pojedziemy po nowej drodze krajowej nr 66 z Bielska Podlaskiego do przejścia granicznego z Białorusią w Połowcach. Inwestycja zakłada rozbudowę 33 kilometrowego odcinka drogi niemal od nowa.

W maju ruszyły prace przy modernizacji trasy krajowej nr 66 prowadzącej do przejścia granicznego w Połowcach.

Docelowo, cały fragment DK66 od Bielska Podlaskiego do miejscowości Połowce o łącznej długości 33,3 km zyska wzmocnioną konstrukcję jezdni przystosowaną do nośności 11,5 tony na oś, nową nawierzchnię, na skrzyżowaniach zostaną wybudowane pasy do skrętu w lewo, a obok głównej drogi powstaną jezdnie dodatkowe (drogi serwisowe) obsługujące ruch lokalny. Będą też ścieżki rowerowe lub tzw. ciągi pieszo – rowerowe. Do tego oczywiście wykonane zostanie to wszystko, na co rzadko zwraca się uwagę - budowa odwodnienia jezdni, budowa kanałów technologicznych, czy oświetlenia części skrzyżowań.

Inwestycja realizowana w formule „Projektuj i buduj” została podzielona na 5 odcinków: Bielsk Podlaski - Podbiele, Podbiele – Suchowolce, Suchowolce (przejście przez miejscowość) oraz Suchowolce – Kleszczele, Kleszczele – Połowce.

Prace trwają już na wszystkich odcinkach. Na niektórych, tam gdzie zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) – roboty prowadzone są w pełnym zakresie, na tych, które czekają na decyzję, część prac wykonywana jest na zgłoszenie. I tak np. w Suchowolcach gdzie ZRID już jest, wykonana jest kanalizacja deszczowa oraz trwa wzmacnianie podłoża jezdni. Z kolei na odcinku DK66 Kleszczele – Połowce, gdzie decyzja jeszcze nie została wydana, na zgłoszonych fragmentach nawierzchnia została sfrezowana i rozpoczęto wykonywanie wzmocnienia nawierzchni.

Cały 33-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 66 ma być gotowy w 2020 roku, ale niektóre fragmenty zostaną udostępnione kierowcom jeszcze w bieżącym roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

GJ
2019-07-10 09:35
Prawda z tymi światłami, idiota lepiej by to ustawił.
ls42
2019-06-19 20:41
Budowa, a nie wieczny remont. Jestem za tym rozwiązaniem, ale musi być porządnie wykonana praca, bez usterek
mieszkaniec
2019-06-16 05:02
To, że coś się dzieje - OK. Ale światła ustawiał jakiś dzieciak lub studenciak. W trzech miejscach wjechałem na czerwonym, przejechałem i z 2 strony ludzie też stali na czerwonym. Z obu stron 5 - 10 minut jest czerwone światło. Przecież to trzeba być ostatnim idiotą, aby tak ustawić ruch. Wiem, czasami maszyna budowlana musi się poruszać, ale na zablokowanym odcinku nic się nie dzieje, czerwone z obu stron...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: