• Facebook - conadrogach
Najpierw dokumentacja, potem rozbudowa DK94 Modlnica – Giebułtów
Trwa przetarg na dokumentację dla rozbudowy drogi krajowej nr 94 na odcinku Modlnica – Giebułtów, do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP. Mapa: GDDKiA

Drogowcy wyłonią w przetargu wykonawcę dokumentacji dla rozbudowy drogi krajowej nr 94 na odcinku Modlnica – Giebułtów. Trasa rozbudowana zostanie do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP najprawdopodobniej w 2019 roku.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie Koncepcji Programowej wraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy DK94 na odcinku Modlnica – Giebułtów, do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP. Zainteresowane firmy mogą składać dokumenty do 27 lutego 2017 r. Okres przeznaczony na wykonanie dokumentacji wynosi 8 miesięcy.

Realizacja inwestycji polega na rozbudowie drogi jednojezdniowej na drogę dwujezdniową oraz przebudowie trzech skrzyżowań na ronda dwupasowe. Pozwoli to na zwiększenie przepustowości odcinka DK94 na długości ok. 1,7 km, poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Przebudowany odcinek rozpocznie się od skrzyżowania w Giebułtowie do węzła Modlnica, na skrzyżowaniu DK 94 z planowaną drogą ekspresową S52. Realizacja rozbudowy przewidziana jest na 2019 rok.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Grazyna Pawlikowska
2017-05-28 22:37
ponoć bez wiedzy mieszkańców Modlnicy jest trzecia koncepcja przebudowy , która nas w ogóle nie interesuje i nie zgadzamy się z nią.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: