• Facebook - conadrogach
Nie ma chętnych na dzierżawę MOP-ów przy drodze S8. GDDKIA obniża wymagania
GDDKIA ogłosiła kolejny przetarg na dzierżawę MOP-ów przy drodze ekspresowej S8 w woj. łódzkim. Zdjęcia: GDDKIA

Po raz szósty ogłoszono przetarg na dzierżawę MOP-ów Paprotnia i Guzew Południe przy drodze ekspresowej S8. To ostatnie dwa MOP-y na odcinku S8 między węzłami Łódź Południe i Wieluń, jakie zostały do zagospodarowania. Obydwa usytuowane są przy jezdni w kierunku Łodzi.

- Ze względu na wcześniejszy brak zainteresowania obniżone zostały kryteria przetargu. Aktualnie zainteresowani będą musieli posiadać co najmniej 3 stacje paliowe i wykazać się przynajmniej pięcioletnim doświadczeniem w ich prowadzeniu. Złagodzone zostały także warunki finansowe (wadium i zabezpieczenie) – informuje łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Otwarcie ofert zaplanowano na 29 września. Jeśli uda się wyłonić dzierżawców, będą oni mieli 18 miesięcy na wybudowanie stacji paliw i restauracji od daty podpisania umowy.

Jeśli tak się stanie to wszystkie MOP-y kategorii II (ze stacją paliw i gastronomią) na odcinku drogi ekspresowej S8 między węzłami Łódź Południe i Wieluń osiągną zakładany standard. W przyszłości kierowcy podróżujący tym odcinkiem S8 i odpoczywający na MOP-ach typu I także będą mogli się posilić. Ogłoszono bowiem przetarg na dzierżawę miejsc pod przyczepy gastronomiczne lub food-trucki. W tym przypadku termin otwarcia ofert upływa 29 sierpnia.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: