1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowa droga DW913 na lotnisko w Pyrzowicach

Nowa droga DW913 na lotnisko w Pyrzowicach

  1. Michał Kluba
  2. conadrogach.pl, ZDWK
  3. 2023-03-09
Nowa droga DW913 na lotnisko w Pyrzowicach
Budowa drogi wojewódzkiej 913 w Pyrzowicach. Zdjęcie: ZDWK
W woj. śląskim trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 913 od ronda na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego w Pyrzowicach do skrzyżowania przy wjeździe na lotnisko. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, inwestycja zakończy się zgodnie z planem, z końcem czerwca.

Przebudowa drogi dojazdowej do lotniska w Pyrzowicach wystartowała w czerwcu 2022 roku. Prace na DW913 związane są z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie.

Przebudowa DW913 obejmuje krótki odcinek drogi, od ronda na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego do bram lotniska w Pyrzowicach, gdzie zaplanowano kolejne rondo. Nowa droga będzie poprowadzona w wykopie pod linią kolejową.

 

Zdjęcie: Przebudowa DW913 w Pyrzowicach. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

 

Zgodnie z zawartą umową, inwestycja ma się zakończyć w czerwcu 2023 roku. Inwestycja o wartości niespełna 17 mln zł jest finansowana z budżetu samorządu województwa śląskiego.

Aktualnie prowadzone są głownie roboty ziemne i montaż podbudowy z kruszywa, krawężników i nawierzchni chodników. Równolegle powstaje system kanalizacji deszczowej z przepompownią i drenażem drogi. Trwa także przebudowa infrastruktury technicznej i montaż nowego oświetlenia.

 

Zdjęcie: Przebudowa DW913 w Pyrzowicach. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, prace prowadzone są zgodnie z planem i potrwają do końca czerwca br. 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 913