Nową jezdnią S17 omijamy Trojanów na trasie Warszawa - Lublin
Po nowych jezdniach w obu kierunkach na S17 Gończyce - granica województw. Zdjęcia: GDDKIA

Na razie na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu kierowcy mogą korzystać z kolejnego fragmentu przyszłej drogi ekspresowej S17 omijając Trojanów. To końcówka budowanego odcinka Gończyce - granica województw mazowieckiego/lubelskiego. Niemal połowę tego odcinka S17 przyjedziemy po nowej trasie w większości po jednej jezdni w obu kierunkach.

Wspomniany odcinek to jedno z zadań w ramach budowy drogi ekspresowej S17 z Warszawy do Lublina. Obecnie w budowie jest praktycznie cały brakujący odcinek S17 o długości ok. 100 km - od miejscowości Zakręt (obwodnica Warszawy) do węzła Kurów Zachód, gdzie funkcjonuje już wspólny z S12 ponad 70-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej pozwalający ominąć Lublin. W tym roku kierowcy mają pojechać nowymi odcinkami ekspresówki.

 

Droga ekspresowa S17 Warszawa - Lublin - mapa odcinków w budowie

Droga ekspresowa S17 Warszawa - Lublin - mapa odcinków w budowie. Mapa: GDDKIA

Na odcinkach od końca obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc i dalej do granicy województw (w sumie ponad 25 km) leży już 100 proc. nawierzchni z betonu cementowego na ciągu głównym drogi ekspresowej. Wykonawcy pozostało wykonanie krótkich odcinków o nawierzchni bitumicznej przy obiektach inżynierskich, uzupełnienie oznakowania poziomego i pionowego oraz ukończenie obecnie wykorzystywanych dróg serwisowych. Wartość obu odcinków to ponad 602 mln zł, a kierowcy skorzystają z nich z końcem czerwca br.

 

W czerwcu ma być w pełni gotowa nowa droga ekspresowa S17

W czerwcu mamy pojechać S17 Garwolin - Gończyce - granica z woj. lubelskim. Zdjęcia: GDDKIA

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

drogomaniak
2019-05-06 22:25
Ciekawe jak długo potrwa ta tymczasowość. Ostatnio jechałem s7 między Nowym Dworem Gdańskim, a Elblągiem, gdzie ponad pól roku na niby gotowej drodze ekspresowej obowiązuje ograniczenie prędkości do ledwie 100 km/h i ustawiony jest ostrzegawczy znak A-18B, o równie gotowej obwodnicy Marek w ciągu s8 juz pisałem. Brawo samo zadowoleni urzędnicy z gddkia, gratulacje

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: