Nową trasą szybciej w Karkonosze. Półmetek prac na obwodnicy Bolkowa.
Obwodnica Bolkowa w ciągu drogi krajowej nr 5 i 3 powstanie w 2020 roku.

Prawie 50 procent wynosi zaangażowanie prac na budowie obwodnicy Bolkowa na Dolnym Śląsku. Miasto możemy ominąć obecnie nową drogą ekspresową S3, ale w 2020 roku obwodnica zapewni komfortowy przejazd w kierunku Jeleniej Góry i pobliskie Karkonosze.

- Trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy Bolkowa, a wykonawca realizuje prace zgodnie z założonym harmonogramem – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecnie zaawansowanie rzeczowe inwestycji sięga prawie 50%. Wykonawca kontynuuje prace ziemne oraz warstwy konstrukcyjne w trasie głównej obwodnicy Bolkowa oraz na drogach obsługujących. Trwają intensywne prace na obiektach inżynierskich związane z wykonywaniem ustrojów nośnych estakad zlokalizowanych w ciągu budowanej Obwodnicy. Prowadzone są roboty polegające na budowie murów oporowych z gruntu zbrojonego geosyntetykami oraz kanalizacji deszczowej. Zgodnie z zpisami umowy od 15 grudnia do 15 marca trwa okres zimowy w czasie którego wykonawca ma prawo przestoju lub spowolnienia prac z uwagi na warunki atmosferyczne.

 

Budowa obwodnicy Bolkowa w ciągu DK5 i DK3

Budowa obwodnicy Bolkowa w ciągu DK5 i DK3. Zdjęcia: GDDKIA

 

Umowa z wykonawcą obwodnicy Bolkowa została podpisana w grudniu 2016 r. W ramach zadania powstaje obejście miasta w ciągu dróg krajowych nr 3 i 5 o długości około 7,8 km, w tym budowa po nowym śladzie o długości ok. 5,7 km. Wykonywana jest także przebudowa i rozbudowa odcinka drogi krajowej nr 5 o długości ok. 2,1 km, która umożliwi połączenie, oddanej w październiku 2018r. drogi ekspresowej S3, z drogą krajową nr 3 na odcinku od węzła Bolków.

W ciągu trasy powstanie węzeł drogowy, 3 skrzyżowania jednopoziomowe, 6 obiektów inżynierskich (3 estakady o łącznej długości ok. 800 metrów, 1 wiadukt drogowy i 2 wiadukty drogowe nad drogą).

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

matt
2018-12-17 22:26
Zaangażowanie? A nie zaawansowanie?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: