Nowe mosty na trasie DK52 Kraków - Wadowice
Powstaną dwa nowe mosty na DK52 w Kleczy Dolnej koło Wadowic. Zdjęcia: GDDKIA

Podpisano umowę na budowę dwóch nowych mostów w Kleczy Dolnej koło Wadowic. Obiekty znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 52 na trasie Kraków – Wadowice – Bielsko Biała.

Rozbiórką dwóch starych mostów i budową nowych obiektów w Kleczy Dolnej, przez potok Kleczanka i potok bez nazwy, na DK52, w gminie Wadowice zajmie się Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Nowego Targu. Inwestycja ma być zrealizowana w 460 dni, a jej koszt wyniesie ponad 9 mln zł.

Oprócz budowy dwóch mostów rozbudowana będzie droga krajowa nr 52 i przebudowane zjazdy. W trakcie budowy ruch odbywał się będzie po mostach tymczasowych, które wykonawca musi w ramach inwestycji wybudować wraz z dojazdami. Następnie rozebrane zostaną istniejące mosty na potoku Kleczanka i potoku bez nazwy wraz z kładkami dla pieszych. Nad potokiem Kleczanka ma powstać most jednoprzęsłowy, natomiast nad potokiem bez nazwy przepust o konstrukcji prefabrykowanej. Ponadto umocnione zostaną skarpy, przebudowane zjazdy, rozbudowane skrzyżowania z drogą powiatową i wybudowane chodniki. Przebudowane zostaną także 2 zatoki autobusowe i powstanie system odwodnienia.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: