• Facebook - conadrogach
Nowe rondo w Supraślu na DW676
Nowe rondo w Supraślu na DW676. Zdjęcia: wrotapodlasia.pl

Skrzyżowanie ulicy Białostockiej w Supraślu z drogą wojewódzką nr 676 prowadzącą w kierunku Krynek nareszcie przestanie stwarzać problemy przejeżdżającym tędy turystom. Wszystko za sprawą nowopowstałego ronda, o które od dawna zabiegali turyści i władze gminy.

Co roku do Supraśla przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy turystów - z Polski i zagranicy oraz pobliskiego Białegostoku. Według władz i mieszkańców miasteczka budowa ronda przyczyni się do poprawy dostępności do supraskich zabytków i oferty kulturalnej.

- Mamy piękne bulwary, Muzeum ikon, Klasztor do którego przyjeżdżają turyści. Brak dogodnej komunikacji a szczególnie parkingu był dużym uciążeniem, bo przyjezdni nie mieli gdzie zaparkować – powiedziała Joanna Sadowska, mieszkanka Supraśla. – Teraz jest nie tylko o wiele wygodniej ale przede wszystkim bezpieczniej.

– Rondo porządkuje sprawy komunikacji i bezpieczeństwa, dodatkowym atutem jest wymiar estetyczny ronda i parkingu, Supraśl na tym bardzo zyskał – podsumował inwestycję Radosław Dobrowolski, Burmistrz Supraśla.

Budowa ronda kosztowała Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego około 4,7 mln zł, z czego 50 000 zł dofinansowała Gmina Supraśl.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: