1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowe rozwiązania na A6 w Kołbaskowie dla usprawnienia kontroli

Nowe rozwiązania na A6 w Kołbaskowie dla usprawnienia kontroli

  1. Tere
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-03-24
Nowe rozwiązania na A6 w Kołbaskowie dla usprawnienia kontroli
Dzięki nowej przewiązce między jezdniami A6 maja być sprawniejsze kontrole w Kołbaskowie. Zdjęcia: GDDKIA
Wznowienie kontroli na granicy polsko-niemieckiej w Kołbaskowie w związku z zagrożeniem koronawirusem spowodowało sporo zamieszania i zatorów w ruchu granicznym. W celu usprawnienia kontroli i przejazdu pojazdów powstała nowa przewiązka między jezdniami autostrady A6.

Wraz z wznowieniem kontroli na granicy polsko-niemieckiej w Kołbaskowie (autostrada A6) w związku z zagrożeniem koronawirusem wystąpiła konieczność zawracania pojazdów, którym zabroniono wjazdu do Polski. Kontrole prowadzone są na jezdni i MOP położonych przy granicy.

Do tej pory jedyną możliwością zawrócenia pojazdu było eskortowanie cofniętego pojazdu przez służby do najbliższego węzła drogowego w celu zawrócenia na węźle z powrotem w kierunku Niemiec. Powodowało to konieczność angażowania dodatkowych sił i środków. Problem ten został rozwiązany poprzez zmianę organizacji ruchu i budowę połączenia między jezdniami na wysokości pasa włączenia MOP Kołbaskowo Południe. Na jezdni w kierunku Niemiec ruch został zawężony do jednego pasa, zamknięty lewy pas umożliwia bezpieczne włączenie się do ruchu zawróconych z granicy pojazdów.

W rejonie MOP Kołbaskowo przy granicy polsko-niemieckiej na autostradzie A6 została wykonana nowa przewiązka (połączenie między jezdniami).

Nowa przewiązka i organizacja ruchu na autostradzie A6 w Kołbaskowie

Nowa przewiązka i organizacja ruchu na autostradzie A6 w Kołbaskowie. Mapa: GDDKiA

- Wykonanie w ciągu kilku dni tego elementu pozwoliło na usprawnienie prowadzenie kontroli na granicy. W przyszłości zabezpieczona barierami rozbieralnymi przewiązka będzie przydatna w sytuacjach awaryjnych, jak i również będzie mogła być wykorzystana przy remontach do skierowania ruchu z jednej jezdni na drugą – wyjaśniają przedstawiciele szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Jak dojadę - Kołbaskowo