1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowy ekspresowy wjazd do Kołobrzegu z drogi S6

Nowy ekspresowy wjazd do Kołobrzegu z drogi S6

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-22
Nowy ekspresowy wjazd do Kołobrzegu z drogi S6
Nowa droga DK11 połączyła rondo Janiska i drogę S6 na węźle Kołobrzeg Wschód. Zdjęcia: GDDKIA
W Kołobrzegu jedziemy już dwiema jezdniami nowej DK11. To nowy wjazd do miejscowości od strony drogi ekspresowej S6, czyli odcinek o długości 1,5 km do ronda im. Jerzego Patana.

Nowa droga połączyła węzeł Kołobrzeg Wschód, na drodze ekspresowej S6, z oddanym do ruchu w 2018 roku fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11 z mostem przez rzekę Parsęta i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu. Wraz z oddaniem do ruchu odcinka DK11 łączącego z S6 przebieg drogi krajowej do portu w Kołobrzegu uzyskał ciągłość.

DK11 rondo Janiska - Kołobrzeg Wschód - mapa

Mapa z nowym łacznikiem drogi ekspresowej S6 z Kołobrzegiem

Mapa: GDDKIA

Jak zaznaczają drogowcy, sieć drogowa w tym rejonie uzyskała swój docelowy kształt. DK11 (jako S11 posiadając klasę drogi ekspresowej) biegnie od węzła Bielice w pobliżu Koszalina wspólnie z drogą S6 w kierunku Kołobrzegu. Na węźle Kołobrzeg Wschód DK11 już w klasie drogi GP odchodzi od drogi S6 i biegnie nowym przebiegiem DK11 omijając centrum Kołobrzegu do swojego punktu początkowego – kołobrzeskiego portu.

Do dyspozycji kierowców są dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Nowa trasa jest drogą klasy GP (główna o ruchu przyśpieszonym). W ramach prac powstał wiadukt nad drogą do miejscowości Budzistowo. Wybudowano na znacznej części obwodnicy ekrany akustyczne w celu ochrony pobliskiej zabudowy. Powstało również oświetlenie nowej trasy, chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe.

Kierowcy jadą już dwiema jezdniami DK11 w Kołobrzegu

Kierowcy jadą już dwiema jezdniami DK11 w Kołobrzegu

Zdjęcia: GDDKIA

To jednak nie koniec prac przy inwestycji, które będą jeszcze prowadzone na biegnącej równolegle dawnej drodze wojewódzkiej DW163 (obecnie droga gminna). Całkowite zakończenie robót zgodnie z kontraktem powinno nastąpić w kwietniu br.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 11 Jak dojadę - Kołobrzeg