Nowy łącznik z autostradą A4 w Przeworsku jeszcze w tym roku
Trwa budowa łącznika autostradowego w Przeworsku. Z nowego połączenia mamy skorzystać w tym roku. Zdjęcia: UM Przeworsk

Pod koniec roku kierowcy będą mogli pojechać nowym łącznikiem autostrady A4 z Przeworskiem. Nowy łącznik będzie 2 kilometrowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 835 i powstanie między drogą krajową nr 4 w miejscowości Gwizdaj a istniejącym łącznikiem w Gorliczynie.

Prace przy tej strategicznej inwestycji dla miasta Przeworska trwają już od 5 miesięcy. Zadanie obejmuje budowę łącznika autostradowego od węzła Przeworsk na autostradzie A4 do połączenia typu rondo z drogą krajową nr 94 w miejscowości Gwizdaj. Powstanie droga klasy G jednojezdniowa z pasami ruchu o szerokości 3,5 m. Będzie wyposażona w pobocza i dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych. Wykonane zostaną przejścia dla zwierząt, przepusty i odwodnienie drogi. przewidziano także montaż barier energochłonnych. Na przecięciu z linią kolejową nr 91 powstaje wiadukt drogowy, który będzie miał 36 metrów długości i 12 metrów wysokości.

 

Wiadukt w ciągu łącznika autostradowego w Przeworsku

Wiadukt w ciągu łącznika autostradowego w Przeworsku. Zdjęcia: UM Przeworsk

 

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, co daje nadzieję, że termin oddania do użytku inwestycji podany przez wykonawcę na koniec bieżącego roku nie jest zagrożony – informuje Urząd Miasta w Przeworsku.

Wykonawcą tej inwestycji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie oraz firma Wolmost. Wartość inwestycji to 23,321 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej kwotą 19,8 mln zł. Dofinansował ją budżet państwa dotacją wynoszącą blisko 3,5 mln zł, a także miasto Przeworsk i gmina Przeworsk.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Marek
2019-06-03 10:37
kiedy w końcu oddadzą ten odcinek do użytku
Gosc
2019-05-26 09:27
Na czerwiec oddanie do użytku. Swoją drogą bardzo dziwne, jaką inwestycję nie robi MPDIM z Rzeszowa to ciągle są przedłużane terminy jej zakończenia...
Pawel
2019-04-24 13:57
Hej, mamy 24.04.2019 i łącznik z DK94 do A4 nadal nie skończony. Mógłby ktoś podnieść temat ile jeszcze trzeba czekać na oddanie do użytku?
Grzesiek
2019-04-15 15:47
Czy ktoś wie kiedy ta budowa ma się zakończyć?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: