• Facebook - conadrogach
Nowy odcinek drogi S5 już pod koniec roku. Teraz jeździmy bez objazdu koło Trzebnicy
Budowa węzła Trzebnica w ciągu drogi ekspresowej S5 Wrocław - Poznań. Zdjęcia: GDDKIA

Od dzisiaj kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 340 Trzebnica – Oborniki Śląskie nie muszą już jeździć objazdem przez fragment ruchliwej drogi krajowej nr 5. Zakończono najważniejsze prace drogowe (prowadzone na drodze wojewódzkiej 340 w związku z budową węzła drogowego przyszłej drogi ekspresowej S5) i możliwe było przywrócenie ruchu pod wiaduktem. Kierowcy mogą już również korzystać z czterech łącznic oraz dwóch nowych rond, które stanowić będą część przyszłego węzła Trzebnica drogi ekspresowej S5.

W ramach powstającej drogi ekspresowej S5 firma Astaldi, wykonawca trzeciego odcinka (z Marcinowa do węzła Wrocław Północ), buduje duży węzeł Trzebnica. Droga ekspresowa S5 przebiegać będzie w tym miejscu po śladzie obecnej drogi krajowej nr 5, ale poprowadzona zostanie po nowym wiadukcie nad drogą wojewódzką DW340. Pod koniec sierpnia 2016 r. wprowadzono tutaj zmiany w organizacji ruchu – spowodowane były koniecznością rozbiórki starych wiaduktów nad drogą wojewódzką i budowy nowych obiektów (a także nowych łącznic i rond). W związku z zamknięciem fragmentu drogi wojewódzkiej DW 340 kierowcy poruszający się np. z Trzebnicy w kierunku Malczowa czy Borkowic jeździli objazdem przez fragment drogi krajowej nr 5.

 

Obecnie wykonawca zakończył najważniejsze prace w tym miejscu i możliwe było przywrócenie wcześniejszej organizacja ruchu. Od dzisiaj tj. 4 października (od południa) kierowcy jadą już DW340 bezpośrednio pod wiaduktami przyszłej drogi ekspresowej S5. Nastąpiła też jedna ważna zmiana: na drodze krajowej nr 5 znikło dotychczasowe skrzyżowanie (zjazd na Trzebnicę i Oborniki). Kierowcy będą bowiem korzystać z czterech łącznic oraz dwóch nowych rond, które stanowić będą część przyszłego węzła Trzebnica drogi S5. Ronda znajdują się po obu stronach wiaduktów i pozwalają na płynne i bezpieczniejsze włączanie się do ruchu kierowców wjeżdżających z DW 340 na przyszłą drogę ekspresową S5 (obecnie - jeszcze drogę krajową nr 5) oraz zjeżdżających z tej ostatniej.

 

Astaldi wybuduje prawie 20-kilometrowy odcinek drogi S5, który jest częścią dolnośląskiego fragmentu trasy Korzeńsko-Wrocław. Jest to ważny szlak komunikacyjny ułatwiający kierowcom dojazd do Poznania, ale także poprawiający płynność ruchu tranzytowego. Poprawi on zdecydowanie również ruch lokalny i zlikwiduje bardzo częste korki od ulicy Żmigrodzkiej do świateł w miejscowości Kryniczno. Według planów gotowy odcinek ma zostać oddany do użytku pod koniec 2017 r.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

D G
2017-10-19 12:44
Ale sie bedzie fajnie smigac :)

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: