• Facebook - conadrogach
Nowy odcinek DW432 we Wrześni już otwarty
Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 432 Grzymysławice - Obłaczkowo w woj. wielkopolskim ułatwi dojazd do fabryki VW. Zdjęcia: Wielkopolski ZDW

Oddano do ruchu nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 432 pomiędzy miejscowościami Grzymysławice i Obłaczkowo w gminie Września (woj. wielkopolskie). Realizacja nowego odcinka związana była z budową fabryki samochodów marki Volkswagen.

W ciągu niecałego roku powstał nowy odcinek drogi o długości 2,7 km. Jego początek w postaci nowo wybudowanego ronda znalazł się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z drogą powiatową nr 2930P w rejonie miejscowości Grzymysławice, a koniec na nowym rondzie – skrzyżowaniu z drogą krajową nr 15 w miejscowości Obłaczkowo. Zmiana dotychczasowego przebiegu drogi związana była z powstaniem strefy gospodarczej, w tym fabryki Volkswagena.

Oprócz nowego odcinka drogi o długości 2,7 km powstały trzy skrzyżowania, w tym dwa typu rondo, wiadukt nad linią kolejową, ścieżka pieszo-rowerowa, chodniki, zjazdy, przepusty i oświetlenie drogowe.

Nowy odcinek drogi nr 432 we Wrześni już otwarty 2017-07-03 13:50 30 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie podsumowujące budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 432 pomiędzy miejscowościami Grzymysławice i Obłaczkowo w gminie Września. Symbolicznie ruch na drodze otworzyli Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa, Kinga Hedrych, Zastępca Dyrektora WZDW w Poznaniu i Leszek Gaweł, Dyrektor SKANSKA S.A. W ciągu niecałego roku powstał nowy odcinek drogi o długości 2,7 km.  Jego początek w postaci nowo wybudowanego ronda znalazł się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z drogą powiatową nr 2930P w rejonie miejscowości Grzymysławice, a koniec na nowym rondzie – skrzyżowaniu z drogą krajową nr 15 w miejscowości Obłaczkowo. Zmiana dotychczasowego przebiegu drogi związana była z powstaniem strefy gospodarczej. Podstawowy zakres inwestycji objął budowę: nowego odcinka drogi o długości 2,7 km, trzech skrzyżowań, w tym dwóch typu rondo, wiaduktu nad linią kolejową, ścieżki pieszo-rowerowej, chodników, zjazdów, przepustów na rowach melioracyjnych i drogowych, elementów odwodnieniowych, oświetlenia drogowego. Inwestycja była realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania wyniosła 18,2 mln zł, z czego 15,3 mln zł stanowiło dofinansowanie z pieniędzy Unii Europejskiej.

Rondo w ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 432. Zdjęcia: Wielkopolski ZDW

Inwestycja była realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania wyniosła 18,2 mln zł, z czego 15,3 mln zł stanowiło dofinansowanie z pieniędzy Unii Europejskiej.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: