1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowy węzeł na DK94 Wieliczka – Kraków można budować

Nowy węzeł na DK94 Wieliczka – Kraków można budować

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-29
Nowy węzeł na DK94 Wieliczka – Kraków można budować
Skrzyżowanie DK94 z ul. Krakowską w Wieliczce zastąpi nowy węzeł. Zdjęcia: GDDKIA
Wojewoda Małopolski podpisał pozwolenie na budowę węzła w Wieliczce na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z drogą krajową nr 94. Realizacja nowoczesnego wyjazd z Wieliczki wpłynie na usprawnienie przejazdu DK94 do Krakowa i Bochni, jako alternatywnej trasy do autostrady A4. Droga krajowa będzie poprowadzona estakadą, pod nią powstanie rondo, które umożliwi sprawny wyjazd z miasta.

Nowy węzeł w Wieliczce został zaprojektowany na ul. Krakowskiej. Inwestycja pozwoli na bezpieczne włączanie się do ruchu na drodze krajowej nr 94 kierowców jadących z Wieliczki w kierunku Krakowa i Bochni. Droga krajowa zostanie poprowadzona estakadą, a pod nią powstanie rondo. Z ronda będzie można wjechać na drogę w kierunku Krakowa i Tarnowa, będzie też do niego prowadził zjazd dla kierowców jadących od strony Bochni. Wjazd z Krakowa będzie prowadził, podobnie jak dziś, ul. Krakowską do ronda Wieliczan. Dzięki budowie nowego układu drogowego zostanie zlikwidowana sygnalizacja świetlna.

Obecne skrzyżowanie ze światłami na Krakowskiej (DK94) w Wieliczce

Obecne skrzyżowanie ze światłami na Krakowskiej (DK94) w Wieliczce

Zdjęcia: GDDKIA

Przedsięwzięcie jest realizowane wspólnie przez GDDKiA, Miasto i Gminę Wieliczka oraz powiat wielicki. Za budowę nowego węzła w Wieliczce będzie odpowiadał krakowski oddział GDDKiA, który również sfinansuje większość kosztów. Gmina jest odpowiedzialna za przygotowanie tej inwestycji – opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowania oraz zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, a także wykup gruntów. Powiat zobowiązał się do sfinansowania części kosztów budowy.

Układ drogowy Kraków - Wieliczka. Mapa: GoogleMaps

Układ drogowy Kraków - Wieliczka - mapa

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 94 Jak dojadę - Kraków Jak dojadę - Wieliczka