Nowy wiadukt na DK3 w Polkowicach
W Polkowicach nowy wiadukt na DK3 zastąpił stary i uszkodzony. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy mogą korzystać z nowego wiaduktu, który powstał nad drogą krajową nr 3, a w ciągu drogi wojewódzkiej 331 w Polkowicach. Został on wybudowany w miejscu starego wiaduktu, który w wyniku uszkodzeń dokonanych przez pojazd ponadnormatywny został rozebrany w 2012 roku. Realizacja inwestycji w systemie projektuj i buduj trwała rok.

Do tej pory pojazdy kierowane były z DK3 na objazdy ulicami miejskimi Polkowic. Oddanie do ruchu nowego wiaduktu pozwoli na przywrócenie pełnych relacji ruchowych na węźle drogi krajowej nr 3 z drogą wojewódzką nr 331 i znacząco odciąży pobliskie skrzyżowanie, a także usprawni dojazd do KGHM.

Nowy wiadukt w ciągu krajowej trójki to 2-przęsłowy obiekt ze sprężonych belek prefabrykowanych, posiadający odpowiednie urządzenia dylatacyjne, łożyska i odpowiednie posadowienie, które minimalizują potencjalne przemieszczenia wynikające z lokalizacji obiektu na szkodach górniczych.

W ramach inwestycji, w związku z podniesieniem niwelety na wiadukcie, przebudowano odcinki drogi wojewódzkiej 331, wykonano odwodnienie, kanał technologiczny i zabezpieczono istniejące sieci uzbrojenia terenu.

Wykonawcą prac o wartości około 5 mln zł była firma HIMMEL I PAPESCH z Opola.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: