Nowy wiadukt na S5 Radomicko – Kaczkowo, cały odcinek jesienią
Jesienią pojedziemy drogą ekspresową S5 Radomicko - Kaczkowo. Na razie kierowcy mają do dyspozycji nowy wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323 Leszno – Góra. Zdjęcia: GDDKIA

Udostępniono kolejny obiekt nad budowaną drogą ekspresową S5 na odcinku Radomicko- Kaczkowo w województwie wielkopolskim. Cały odcinek ma być gotowy w październiku tego roku.

Od kilku dni kierowcy mogą korzystać z obiektu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323 Leszno – Góra. Udostępniony kierowcom wiadukt jest jednym z wielu obiektów powstających w ciągu przyszłej drogi ekspresowej S5 z Radomicka do Kaczkowa.

Budowę odcinka S5 Radomicko – Kaczkowo podzielono na dwa zadania: Radomicko Leszno Południe i Leszno Południe – Kaczkowo. Według deklaracji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych nową ekspresówką mamy pojechać jesienią tego roku.

- Oddanie do ruchu drogi ekspresowej S5 na odcinkach Radomicko-Leszno Południe oraz Leszno Południe- Kaczkowo nastąpi na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku – obiecują drogowcy i wyjaśniają, że październikowy termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie drogi ekspresowej S5 Leszno Południe – Kaczkowo (red. prace są tu opóźnione) koresponduje z ukończeniem kolejnego odcinka tj. Radomicko – Leszno Południe, który jest realizowany zgodnie z planem. Pod koniec października rozpocznie się więc proces odbiorowy obu odcinków tzw. obwodnicy Leszna.

Na terenie Wielkopolski w budowie nadal pozostają wszystkie odcinki drogi ekspresowej S5 od Poznania do granicy z województwem dolnośląskim. Pod koniec roku pod koła kierowców powinien trafić również odcinek S5 Poznań – Wronczyn. Niestety prace na odcinkach S5 Wronczyn - Kościan Południe, Kościan Południe – Radomicko są bardzo opóźnione i pojedziemy nimi nie prędzej niż w II połowie 2019 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: