1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obietnice dla ekspresowej drogi S3

Obietnice dla ekspresowej drogi S3

  1. conadrogach.pl
  2. MT
  3. 2013-05-28
Obietnice dla ekspresowej drogi S3
Podczas otwarcia odcinka drogi ekspresowej S3 (węzeł Jordanowo – węzeł Świebodzin Północ) Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak potwierdził, że budowa drogi ekspresowej S3 w kierunku południowej granicy jest priorytetowa.
Nowo otwarty odcinek drogi ekspresowej S3 oraz jego połączenie z autostradą A2 zmieni sytuację komunikacyjną w tym regionie, umożliwi szybkie skomunikowanie zachodu z północą kraju, co ma duże znaczenie dla portów Szczecin – Świnoujście. Dzięki planowanym dalszym inwestycjom droga ekspresowa S3 budowana będzie na południe kraju.

Minister Transportu zapowiedział, że w tym tygodniu rząd zakończy prace nad załącznikiem nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych, który zapewni powstanie w najbliższych latach ponad 700 km nowych dróg ekspresowych. W załączniku tym ujęty jest dalszy rozwój S3 na południe kraju – od Sulechowa do Legnicy, a potem z Legnicy do Lubawki.

- W przyszłym tygodniu na Radzie Ministrów ten załącznik powinien się pojawić, czekamy wyłącznie na decyzję Rady Ministrów, trwają ostatnie uzgodnienia z Ministrem Finansów. Mówimy o sprawie niebagatelnej, to jest ponad 50 przetargów za ponad 30 mld zł, ponad 700 km nowych dróg ekspresowych - powiedział minister.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Legnica Jak dojadę - Lubawka