1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Oborniki: Remont małego mostu – duże utrudnienia w ruchu

Oborniki: Remont małego mostu – duże utrudnienia w ruchu

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-04
Oborniki: Remont małego mostu – duże utrudnienia w ruchu
Remont małego mostu w Obornikach. Wcześniej remontowany był most na Warcie w ciągu DK11. Zdjęcia: GDDKIA
Ruszył remont „małego mostu” w Obornikach (woj. wielkopolskie). Kierowcy muszą szukać objazdów, bo most nad Wartą przez najbliższe cztery miesiące będzie zamknięty dla ruchu. To obok planowanej budowy obwodnicy Obornik, jedna z najdroższych a jednocześnie najbardziej wyczekiwanych inwestycji.

Umowa na remont „małego mostu” na Warcie w Obornikach została podpisana 23 maja br. Inwestycję, o wartości prawie 7,75 mln zł realizuje firma MOST Sp. z o.o. z Sopotu. Prace ruszyły we wtorek, 4 czerwca i potrwają 4 miesiące. Most będzie w tym czasie zamknięty dla samochodów, pozostawione zostanie jednak przejście piesze.

Już od pierwszego dnia prac kierowcy zgłaszają duże utrudnienia w ruchu. Mały most to alternatywny przejazd przez rzekę Wartę dla głównej trasy DK11 w Obornikach. Korki tworzą się w całym mieście i na drogach dojazdowych od strony Szamotuł oraz Rogoźna.

Aktualne utrudnienia w ruchu na DK11

Zwacamy również uwagę na roboty drogowe na odcinku DK11 Rożnowo - Oborniki Miasto. Z uwagi na prowadzony remont czastkowy nawierzchni obowiązuje ruch wahadłowy. To dodatkowo utrudnia poruszanie się w rejonie.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 11 Jak dojadę - Oborniki